12 წლის გოგონა ახლადგაკეთებულმა ხიდმა იმსხვერპლა
12 წლის ნაზი მიქელაშვილი მდინარე არაგვში 2011 წლის 20 ივნისს დაიხრჩო. მაშინ მცხეთა-მთიანეთის საინფორმაციო ცენტრს დუშეთის მუნიციპალიტეტის გამგებელმა ლაშა ჯანაშვილმა განუცხადა, რომ ბავშვები მდინარის პირას თამაშობდნენ, ერთ-ერთ მათგანს ფეხი დაუცურდა და სტიქიის გამო ადიდებულ წყალში ჩავარდა.
გუშინ მცხეთა-მთიანეთის საინფორმაციო ცენტრის ჟურნალისტები უკანა ფშავში იმყოფებოდნენ. აღმოჩნდა, რომ სოფელ თხილიანაში 12 წლის გოგონას სიცოცხლე ახლადგაკეთებულმა ხიდმა იმსხვერპლა.
„ბავშვები და მასწავლებელი ხიდზე გადადიოდნენ. მოულოდნელად ხიდი ჩატყდა, ჩემი შვილიშვილი ადიდებულ არაგვში ჩავარდა. მასწავლებელმა მისი გადარჩენა ვერ მოახერხა, რადგან ნაზის დაც მდინარეში ვარდებოდა და მას დაეხმარა. ხიდი ახალი გაკეთებული იყო, მაგრამ როგორც ჩანს უხარისხოდ გააკეთეს და ამას ბავშვის სიცოცხლე შეეწირა,“- განუცხადა მცხეთა - მთიანეთის საინფორმაციო ცენტრს გარდაცვლილი ნაზი მიქელაშვილის პაპამ იოსებ ჯაბანიშვილმა.
სოფელ თხილიანას მაცხოვრებლების თქმით, გოგონას გარდაცვალების შემდეგ მათ ახლადგაკეთებული ხიდი მოშალეს და ისევ ძველი ხიდით სარგებლობენ, რომელიც სიცოცხლისთვის ასევე საშიშია.
დუშეთის მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოადგილის მანანა ნარიმანიძის განცხადებით, სოფელ თხილიანაში ხიდი 2009 წელს გაკეთდა. ხიდის გასაკეთებლად 7 720 ლარი ცენტრალური ბიუჯეტიდან გამოიყო. ხიდის სამშენებლო სამუშაოები შპს „ფაზისმა“ შეასრულა.

Nazi Mikelashvili, 12, drowned in the Aragvi River on June 20, 2011. Soon after the accident, Dusheti district governor Lasha Janashvili told the Information Center of Mtskheta-Mtianeti that children were playing on the river-bank; one of them slipped and fell into the flooded river.
Yesterday, journalists of the ICMM were in Pshavi region. They found out that the girl in fact died on the new bridge in Tkhiliani village.
“Children and teacher were walking along the bridge. Suddenly, the bridge broke down; my granddaughter fell into the flooded Aragvi River. The teacher could not rescue her because Nazi’s sister was also falling into the river and the teacher helped her. The bridge was newly constructed but apparently it was badly done and the child died because of it,” the grandpa of the dead Nazi Mikelashvili – Ioseb Jabanishvili told the ICMM.
Residents of Tkhiliani village said they destroyed the bridge after the girl died and continued walking across the old bridge which is also dangerous for life.
Dusheti district deputy governor Manana Narimanidze said the bridge in Tkhiliani village was constructed in 2009; 7 720 GEL was allocated for the purpose from the central budget. The construction activities were carried out by Pazisi Ltd.