ბიძინა ივანიშვილს პირადი იარაღის სხვისთვის გადაფორმებაზე უარი ეთქვა
ბიძინა ივანიშვილს პირადი იარაღის სხვისთვის გადაფორმებაზე უარი ეთქვა, - ამის შესახებ „ინტერპრესნიუსს“ ბიძინა ივანიშვლის პრესსამდივნოდან აცნობეს.
პრესსამდივნოს ცნობით, უარის მოტივი გახდა ის, რომ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტომ ბიძინა ივანიშვილის პიროვნების იდენტიფიცირება ვერ შეძლო.
„კერძოდ, ბიძინა ივანიშვილს უარი ეთქვა პირადი იარაღის გადაფორმებაზე, რომელზეც სარეგისტრაციო მოწმობა საქართველოს მოქალაქეობის პერიოდში, 2010 წლის 1 ნოემბერს გაიცა. მას შემდეგ, რაც ბიძინა ივანიშვილს საქართველოს მოქალაქეობა შეუწყდა, დღის წესრიგში დადგა აღნიშნული იარაღის შენახვის საკითხი. 2011 წლის 21 ოქტომბერს საფრანგეთის მოქალაქე ბიძინა ივანიშვილმა, ნოტარიულად დამოწმებული მინდობილობის საფუძველზე, საქართველოს მოქალაქეზე იარაღის გადაფორმების მოთხოვნით შსს-ს მომსახურების სააგენტოს მიმართა. ოთხდღიანი ლოდინის შემდეგ, მივიღეთ დაუსაბუთებელი უარი. მომსახურების სააგენტოს ოფიცერმა განმარტა, რომ გაუგებარია, როგორ არის რეგისტრირებული საჩხერის რაიონის სოფელ ჭორვილაში საფრანგეთის მოქალაქე ბიძინა ივანიშვილი. მისივე თქმით, ივანიშვილის იდენტიფიკაცია შეუძლებელია. გაუგებრობების თავიდან აცილების მიზნით, ბიძინა ივანიშვილის ინტერესების დამცველმა, ადვოკატმა შალვა თადუმაძემ განცხადებით მიმართა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს, რათა გაირკვეს აღნიშნული ცეცხლსასროლი იარაღის შენახვის საკითხი“, - ნათქვამია ივანიშვილის პრესსამდივნოს განცხადებაში.
პრესსამდივნო იმედს გამოთქვამს, რომ ეს ფაქტი ხელისუფლების მხრიდან კიდევ ერთი პროვოკაციული ქმედების საფუძველი არ გახდება.

Bidzina Ivanishvili Was Refused to Re-Register His Private Gun on Someone Else
Bidzina Ivanishvili was refused to re-register his private gun on someone else, - the press service of Bidzina Ivanishvili notified interpressnews.
According to the press service, the motive of refusal was that the service agency of MIA could not identify Bidzina Ivanishvili.
“Bidzina Ivanishvili was refused to re-register his private gun on someone else. The registration certificate was given to him on November 1st of 2010 after Bidzina Ivanishvili’s citizenship was seized and the issue of keeping this gun was raised. On October 21st of 2011 Bidzina Ivanishvili addressed the Service Agency of MIA with the request to re-register his gun on someone else based on the warrant certified by the notary. After waiting for four days, we received ungrounded refusal. The official of service agency stated that it is not understandable how Bidzina Ivanishvili, citizen of France is registered in the village Chorvila of Sachkhere region. According to him, it is not possible to identify Ivanishvili. In order to avoid misunderstandings, lawyer Shalva Tadumadze addressed the MIA to find out the issue of keeping the guns,” – reads the statement of Ivanishvili’s press service.
Press service hopes that this fact will not be a basis for one more provocative action from the government’s side.