საჩხერის საავადმყოფო ადგილობრივმა ხელისუფლებამ 82 ათასი ლარით დააჯარიმა
საჩხერის საავადმყოფო ადგილობრივმა ხელისუფლებამ 82 ათასი ლარით დააჯარიმა. როგორც, „ექსპრესნიუსს“ საჩხერის საავადმყოფოს მედპერსონალმა აცნობა, სოლიდური თანხით დაწესებულების დაჯარიმება ბიძინა ივანიშვილს უკავშირდება.
მათივე ინფორმაციით, ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებმა დაჯარიმების შეტყობინების მიტანის შემდეგ განუცხადეს: „გაფინანსოთ ახლა ბიძინამ“.
მედპერსონალი აცხადებს, რომ საქმე შეთითხნილია და საავადმყოფოს დახურვაა გადაწყვეტილი.
აღნიშნულ ინფორმაციას, საჩხერის მუნიციპალიტეტის აპარატში ადასტურებენ და აცხადებენ, რომ დაწესებულების სოლიდური თანხით დაჯარიმება, გადარიცხვებს და თანხების  გაწერებს უკავშირდება.
როგორც ცნობილია, საჩხერის საავადმყოფოს მეცენატი ბიძინა ივანიშვილი აფინანსებს, მისივე დახმარებით, მოხდა საავადმყოფოს რეაბილიტაცია და თანამედროვე ტექნიკით აღჭურვა.

Local authority fined Sachkhere district hospital with 82 000 GEL. The hospital medical personnel reported to the Expressnews that the fact is connected with Bidzina Ivanishvili.
According to the personnel, after the notice was delivered at the hospital, representatives of the local governmental told them: “Let Bidzina fund you now.”
The medical personnel allege the case is fabricated and the authority intends to close the hospital.
The information was proved at the Sachkhere district administration and stated that the hospital was fined with large sums because of money transfers and allocations.
Reportedly, Bidzina Ivanishvili funded the Sachkhere district hospital; the hospital was rehabilitated and equipped with modern apparatus with his financial support.