20 წლის ახალგაზრდამ სასამართლო პროცესზე გონება დაკარგა
21 ნოემბერს დედოფლისწყაროს სასამართლოში პროცესის მიმდინარეობის დროს მითვისებაში ბრალდებულმა 20 წლის ახალგაზრდამ გონება დაკარგა. სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ უგონო მდგომარეობაში მყოფი ახალგაზრდა საავადმყოფოში გადაიყვანა.
როგორც კახეთის საინფორმაციო ცენტრს დედოფლისწყაროს სასწრაფო სამედიცინო დახმარების სამსახურის უფროსმა ხათუნა ზურიკაშვილმა განუცხადა, პაციენტს საავადმყოფოში გადაუდებელი სამედიცინო დახმარება აღმოუჩინეს.
„ის ამჟამადაც დედოფლისწყაროს საავადმყოფოშია. გონზე მოვიდა, მაგრამ სძინავს. ახალგაზრდა პატიმარია და ბადრაგი მის წაყვანას ითხოვს. ახლა თანხმდებიან, პატიმარს სად გადაიყვანენ“, - აღნიშნა ხათუნა ზურიკაშვილმა.
დედოფლისწყაროს სასამართლოში განმარტეს, რომ ბრალდებულისთვის აღკვეთის ღონისძიების შეცვლის შუამდგომლლობით სასამართლოსთვის არავის მიუმართავს. სიღნაღის რაიონულ პროკურატურაში კი კომენტარს არ აკეთებენ.

Young Suspect Fainted during Trial
On November 21, twenty-year-old accused of misappropriation fainted during the court hearing at the Dedoplistskaro district court. The emergency brigade took him to hospital in unconscious conditions.
Head of district emergency service Khatuna Zurikashvili reported to the ICK that the patient received medical assistance at hospital.
“He is still in Dedoplistskaro district hospital. He has recovered but is sleeping. The young man is a prisoner and bailiffs request to take him to detention setting. Now parties are negotiating where he should be placed,” said Khatuna Zurikashvili.
The court representatives clarified that nobody petitioned to the court to change his preventive measure - imprisonment. Sighnaghi district prosecutor’s office does not comment on the fact.