მთავრობას არა აქვს პასუხი კითხვაზე: რატომ არ იზრდება პენსია ყველა კატეგორიის პენსიონერთათვის?
ოპოზიციის კითხვა - „რატომ არ იზრდება პენსია ყველა კატეგორიის პენსიონერთათვის?“ სამთავრობო საათზე პასუხგაუცემელი დარჩა.
დეპუტატებმა ამ კითხვით ჯანდაცვის მინისტრ ანდრია ურუშაძეს პარლამენტის პლენარულ სხდომაზე მიმართეს.
კერძოდ, მათ აინტერესებდათ, რატომ აპირებს მთავრობა მხოლოდ I ჯგუფის შეზღუდული უნარების მქონე პირებისა და 67 წელს გადაცილებული პენსიონერებისთვის პენსიების ზრდას და რატომ არ შეეხო ეს გადაწყვეტილება სხვა კატეგორიების  მოქალაქეებს, შეზღუდული უნარების მქონე ადამიანებს, ვეტერანებს, ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში დაღუპულთა, მარჩენალდაკარგულთა ოჯახებს და სხვებს.
როგორც ოპოზიციის პასუხად ურუშაძემ განმარტა, „პენსიის ზრდა ერთჯერადი აქტი არაა და ეს მთავრობის თანმიმდევრული ნაბიჯია“.
მან ვარდების რევოლუციამდელი პერიოდი გაიხსენა, როცა პენსიის ოდენობა 14 ლარს შეადგენდა და აღნიშნა, რომ „მას შემდეგ პენსია ეტაპობრივად იზრდება“.
„ეს ტენდენცია არ შეჩერებულა. ამ პროცესს თავისი კანონზომიერება აქვს. ჩვენს მოქალაქეებს ღირსეული სიბერის უზრუნველყოფას დავპირდით და ეს დაპირება სრულდება“, - განაცხადა ურუშაძემ, თუმცა ყველა კატეგორიის პენსიონერთათვის პენსიების გაზრდაზე გადაწყვეტილების არმიღების მიზეზი არ განუმარტავს.

Government Cannot Answer Why Pension Is Not Increased for Every Pensioner?
The question of the opposition parties – Why is not pension increased for every pensioner? – remained without answer at the governmental session in the Parliament of Georgia.
The MPs asked the question to Minister of Healthcare Andria Urushadze at the plenary session.
More precisely, they wondered why the government intends to increase pensions only for the disabled people of the first group and retired people over 67 and why their initiative did not work for other categories – disabled people, veterans, the families whose bread-winners died during the fights for territorial integrity and others.
Urushadze clarified that “increase of pension is not a single act and it is sequential step taken by the government.”
He recalled the period before the Rose Revolution when the pension was 14 GEL and noted that the “pension has been increasing since then.”
“This trend has not dropped. This process has its regulation. We promised our citizens to ensure their honorable aging and we are keeping this promise,” said Urushadze though did not clarify the reason why pensions for every pensioner were not increased.