„საზოგადოებრივი დამცველი“ მერიის მიერ გამოცხადებულ აუქციონს აპროტესტებს
არასამთავრობო ორგანიზაცია „საზოგადოებრივი დამცველი“ აპროტესტებს მერიის პროექტის, „მცირე და საშუალო ბიზნესის ხელშეწყობის“ ფარგლებში გამოცხადებულ აუქციონს.
„საზოგადოებრივი დამცველი“ აცხადებს, რომ მერიის პროექტის ფარგლებში გამოცხადებული აუქციონი, მიმართულია თავისუფალი პრესის წინააღმდეგ.
„დემოკრატიის ინსტიტუტებზე პირდაპირი და ირიბი ზეწოლა ხორციელდება, ამ ტიპის ქმედებები ეჭქვეშ აყენებს ქვეყანაში დემოკრატიული პროცესების განვითარებას. ჩვენ სოლიდარობას ვუცხადებთ პრესის წარმომადგენლებს და მოვუწოდებთ საქართველოში ყველა უფლებადამცველ ორგანიზაციას, მხარი დაუჭიროს პრესის ჟურნალისტებს. ამასთანავე, მიგვაჩნია, რომ არასამთავრობო სექტორის მხრიდან მაქსიმალურ ყურადღებას და შეფასებას მოითხოვს შეფარული კამპანია, რომელიც მიმართულია პრესის გავრცელების წინააღმდეგ“, - აღნიშნულია „საზოგადოებრივი დამცველის“ განცხადებაში.

NGO Public Defender Protests against the Auction Announced by Tbilisi City Hall
NGO Public Defender protests against the auction announced by the City Hall under the framework of project of Promoting Small and Medium Business.
Public Defender states that the auction announced under the framework of the City Hall project is directed against the free press.
“Direct and indirect pressure is being exercised against the democratic institutions. These types of actions raise doubts about the development of democratic processes in our country. We express solidarity to the press representatives and call on all human rights organizations to support press journalists. We also think that the NGO sector should pay maximum attention to disguised campaign directed against the press dissemination,” – notes the statement of Public Defender.