კახი კალაძე „ქართული ოცნების“ მაისურით
ფეხბურთელი კახა კალაძე „ჯენუასა“ და „მილანს“ შორის მატჩამდე გამართულ პრესკონფერენციაზე „ქართული ოცნების“ მაისურით მივიდა.
როგორც „ჯენუას“ ოფიციალური ვებ-გვერდი იუწყება, პრესკონფერენციაზე კალაძემ საქართველოში მიმდინარე პოლიტიკურ პროცესებზეც ისაუბრა. აღნიშნული კლუბის ინტერნეტგვერი კალაძის განცხადების ვიდეომასალასაც ავრცელებს.
„ჩემს ხალხს სურს, რომ დემოკრატიულ და თავისუფალ ქვეყანაში იცხოვროს. საქართველოში ამის ნაკლებობაა. იმაზე, რაც ჩემს ქვეყანაში ხდება, ხშირად ვფიქრობ. ადამიანებს ნორმალურ, ევროპის მსგავს ქვეყანაში სურთ ცხოვრება. ჩემთვის ძალიან მტკივნეულია, რომ საქართველოში დიქტატურაა. იმედი მაქვს, მოკლე ხანში ყველაფერი სასიკეთოდ შეიცვლება“, – აღნიშნა კალაძემ.

Kakhi Kaladze Dressed in T-shirt of Georgian Dream
Soccer player Kakha Kaladze attended the press conference before the match between Genoa and Milan dressed in the T-shirt of Georgian Dream.
According to the official website of Genoa, Kaladze talked about the political processes in Georgia at the press conference. The internet site of the club disseminates the video material of Kaladze’s statement.
Kaladze noted that people in Georgia want to live in democratic and free country, but Georgia lacks these traits. “It is very painful for me that there is dictatorship in Georgia. I hope things will soon change for better,” – Kaladze stated.