ჭორვილას სკოლის დირექტორი ივანიშვილის სადღეგრძელოს გამო სამსახურიდან გაათავისუფლეს
საჩხერის რაიონის სოფელ ჭორვილას სკოლის დირექტორი ნუკრი გოგატიშვილი ბიზნესმენ ბიძინა ივანიშვილის სადღეგრძელოს გამო სამსახურიდან გაათავისუფლეს.
„პირველის“ წყაროს ინფორმაციით, გოგატიშვილმა ერთ-ერთ სუფრაზე ივანიშვლის სადღეგრძელო დალია, რასაც მისი გათავისუფლება მოჰყვა.
გარდა ამისა, როგორც წყარო აცხადებს, საჩხერის რაიონის გამგებელი ზურაბ ცერცვაძე სკოლების დირექტორებსა და მასწავლებლებს მოუწოდებს, ივანიშვილის მიერ გამოყოფილ ყოველთვიურ დახმარებაზე ნებაყოფლობით უარი თქვან.
აღსანიშნავია, რომ აღნიშნულ დახმარებას სოფელ ჭორვილაში დღემდე ღებულობენ, მათ შორის - სახელმწიფო მოხელეთა ოჯახების ახლობლებიც.

Chorvila Public School Director Sacked For Making Toast to Ivanishvili
Nukri Gogatishvili, director of the public school in Chorvila village, Sachkhere district, was sacked from school for having made toast to businessman Bidzina Ivanishvili.
According to the news agency Pirveli, Gogatishvili made a toast to Ivanishvili at a party and afterwards he was fired from job.
In addition to that, the source of the information alleges that Sachkhere district governor Zurab Tsertsvadze suggests the directors and teachers of the local public schools to voluntarily refuse to accept monthly allowance from Ivanishvili.
It is noteworthy that the residents of Chorvila village still receive those allowances including the relative families of governmental officials.