„მაესტროს“ მმართველი კომპანიის თანამშრომლებს აღმკვეთ ღონისძიებად პატიმრობა შეეფარდათ
„მაესტროს“ მმართველი კომპანიის ცნობით, სასამართლომ მათ თანამშრომლებს აღკვეთის ღონისძიების სახით დაპატიმრება შეუფარდა.
როგორც „ინტერპრესნიუსს“ კომპანიიდან აცნობეს, მიხეილ ზედგინიძესა და ვალერი გიპკაშვილს „უსაფუძვლო ბრალდებები 3 იანვარს წაუყენეს“.
„მაესტროს“ მმართველი კომპანია არასამთავრობო ორგანიზაციებსა და სახალხო დამცველს მომხდარზე რეაგირებისკენ მოუწოდებს.
„2012 წლის 1 იანვარს მიხეილ ზედგინიძესა და ვალერი გიპკაშვილს თავს დაესხნენ დაუდგენელი პირები, რომელთაც „მაესტროს“ მართვის კომპანიის თანამშრომლების მიმართ გამოიყენეს ფიზიკური და ფსიქოლოგიური ძალადობა. კომპანიის თანამშრომლები დააკავეს და წინასწარი დაკავების საკანში გადაიყვანეს. 3 იანვარს მათ უსაფუძვლო ბრალდებები წარედგინათ, ხოლო 4 იანვარს სასამართლოს მიერ აღკვეთის ღონისძიების სახით შეეფარდათ დაპატიმრება. კომპანია პოლიციისა და სასამართლოს უკანონო ქმედების გამო პროტესტს გამოთქვამს და არასამთავრობო ორგანიზაციებსა და სახალხო დამცველს მოუწოდებს, ჩაერთონ მოცემული საქმის მონიტორინგის პროცესში“, - ნათქვამია „მაესტროს“ მმართველი კომპანიის განცხადებაში.
შსს-მ 2 იანვარს გაავრცელა განცხადება, რომელშიც ნათქვამი იყო, რომ სამართალდამცველებმა 1 იანვარს ნუცუბიძის ქუჩის #93-ში მდებარე ტელეკომპანია „მაესტროს“ ეზოდან ავტომანქანის მეშვეობით სხვადასხვა ნივთების გატანის ფაქტი შენიშნეს.
შსს-ს ცნობით, პოლიციის თანამშრომლებმა იმ მოტივით, შეიცავდა თუ არა აღნიშნული ქმედება დანაშაულის ნიშნებს, ავტომანქანის გაჩერება და გადამოწმება სცადეს. თუმცა, ავტომანქანის მძღოლი სამართალდამცავების მოთხოვნას არ დაემორჩილა და გაქცევის მიზნით პოლიციის ავტომანქანას დაეჯახა. პოლიციამ აღნიშნული ავტომანქანა დააკავა. მომხდარზე თბილისის მთავარ სამმართველოში აღძრულია სისხლის სამართლის საქმე.

Personnel of Maestro Management Company Sentenced
The company representatives told Interpresnews that Mikheil Zedgenidze and Valeri Gipkashvili were charged under ungrounded accusations on January 3.
The Maestro’s management company calls upon the non-governmental organizations and public defender to respond to the fact.
“On January 1, 2012 unidentified people attacked Mikheil Zedgenidze and Valeri Gipkashvili. They arrested the employees of the Maestro’s Management Company and placed them in pre-trial detention setting. On January 3 they were charged under ungrounded accusations and on January 4 the court sentenced them to imprisonment. The Company protests illegal activities of police officers and the court and calls upon the NGOs and public defender to monitor the investigation process,” statement of the Maestro’s Management Company reads.
On January 2, MIA spread statement which reads that on January 1 law enforcement officers detected certain people were taking various items from the TV-Company Maestro’s yard in Nutsubidze Str. 93 by car.
According to the MIA, police officers stopped and checked cars to estimate whether their action was lawful or not. However, the driver did not obey the police officer’s order and crashed the police car when trying to escape them. Later the car was stopped by police officers and a criminal case was launched at the Tbilisi Police Department.