საქართველოში თვითმკვლელობის შემთხვევები გახშირდა
ბოლო რამდენიმე წლის განმავლობაში საქართველოში სუიციდის შემთხვევები გახშირდა. სტატისტიკური მონაცემებით, 2008, 2009 და 2010 წლებში თვითმკვლელობის 368 შემთხვევა დაფიქსირდა. ყველაზე მეტი -  სუიციდის 188 შემთხვევა 2009 წელს აღირიცხა.
„2008 წელს სუიციდის 67 შემთხვევა დაფიქსირდა, 2009 წელს - 188, 2010 წელს - 113. რაც შეეხება 2011 წლის მონაცემებს, ის ჯერ კიდევ დამუშავების პროცესშია და 2012 წლის ივნისში გამოქვეყნდება. ინფორმაცია სამედიცინო დაწესებულებებიდან და სამოქალაქო რეესტრის სააგენტოდან მიღებულ მონაცემებს ეფუძნება“, - განუცხადა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილემ თენგიზ ცეკვავამ.

Number of Suicide Increased in Georgia
Recently, more suicide cases have occurred in Georgia. According to statistic data, 368 suicide facts occurred in 2008, 2009 and in 2010. The most accidents – 188 happened in 2009.
“67 suicide facts occurred in 2008; 188 in 2009 and 113 in 2010. As for the data from 2011, it is still being processed and will be published in June of 2012. The information relies on the data provided by medical institutions and Civil Registration Agency,” deputy executive director of the Georgian National Bureau of Statistics Tengiz Tsekvava told the ICK.