რუსმა სამხედროებმა ცხინვალის რეგიონში საქართველოს ოთხი მოქალაქე დააკავეს
რუსმა სამხედროებმა ცხინვალის რეგიონში საქართველოს ოთხი მოქალაქე დააკავეს. ამის შესახებ სააგენტო „რესი“ იუწყება.
საქართველოს მოქალაქეები ე.წ. სამხრეთ ოსეთის „საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის“ გამო დააკავეს.
„22 იანვარს, 13:25 საათზე რუსეთის სასაზღვრო სამმართველოს თანამშრომლებმა ცხინვალის რაიონის სოფელ დისევთან ახლოს, სახელმწიფო საზღვრის დარღვევის მცდელობისას სამხრეთ ოსეთიდან საქართველოში მიმავალი საქართველოს სამი მოქალაქე დააკავეს. იმავე დღეს, 15:00 საათზე ლენინგორის რაიონის სოფელ წინაგარასთან ახლოს საქართველოდან სამხრეთ ოსეთის მიმართულებით სახელმწიფო საზღვრის რეჟიმის დარღვევისთვის საქართველოს ერთი მოქალაქეა დაკავებული“, - განაცხადეს „მესაზღვრეების სამმართველოს“ პრესსამსახურში.

02:05, Saturday, 25.05.2013
Russian soldiers detained four Georgian citizens in Tskhinvali, agency “RES” informs. The Georgian citizens were arrested for illegal crossing of the “border” of the so called South Ossetia.
“On 22 January at 13:25, employees of the Russian border department detained three citizens of Georgia heading from South Ossetia to Georgia, near village Disevi, Tskhinvali region, for attempting to illegally cross state border. The same day at 15:00, a citizen of Georgia, moving from Georgia to South Ossetia, was detained near village Tsinagara, Leningori district for the violation of the state border regime”, press service of Russian border guards’ department informs.
The detainees were sent to so-called South Ossetia’s de-facto border service for further investigation.