საგარეჯოში „ქართული ოცნების“ 13 მხარდამჭერი ადვოკატების გარეშე დაკითხეს
კონტროლის პალატის თანამშრომლებმა საგარეჯოში „ქართული ოცნების“ 13 მხარდამჭერი ადვოკატების გარეშე დაკითხეს. ამის შესახებ კახეთის საინფორმაციო ცენტრს რესპუბლიკური პარტიის საგარეჯოს ორგანიზაციის ხელმძღვანელმა გელა კევლიშვილმა განუცხადა.
„დაკითხვა გამგეობის შენობაში, მეორე სართულზე დილის 11:00 საათიდან ღამის 10:00 საათამდე გაგრძელდა. კორიდორში ყოფნასაც კი მიშლიდნენ, აქ ნუ დგახარო. 20 პოლიციელი იყო მობილიზებული. ადვოკატები არ შეუშვეს. შეკითხვები იყო ძალიან უხერხული კონტროლის პალატისთვის. ეკითხებოდნენ, რატომ ხარ პარტიაში, როდის მიხვედი, ვისი მეშვეობით, თუ რამე მოუციათ ან შეგპირდნენ და კიდევ სხვა ბევრი სისულელე. ზეწოლაც იყო, ჩვენებას თუ არ მოგვცემთო, დაჭერით ემუქრებოდნენ. მიმართავდნენ, „ბიჭო, მიპასუხე, თორემ პროკურატურაში გექნება საქმე; ძმაო, ეგრე არ არის, წაგათრევ“ და ასეთები“, - განაცხადა გელა კევლიშვილმა.

13 Supporters of Georgian Dream Interrogated in Sagarejo without Attorneys
Employees of the Chamber of Control interrogated 13 supporters of the Georgian Dream without attorneys in Sagarejo. Head of Sagarejo district office of the Republic Party Gela Kevlishvili told the Information Center of Kakheti about it.
“The interrogation was held on the second floor of the district administration and it lasted from 11:00 am to 10:00 pm. They did not allow us to stay even in corridor. 20 police officers were mobilized in the building. They did not allow lawyers to attend the interrogation. The Chamber of Control asked very awkward questions: they were asking when and why she/he had joined the political party; if they had received any financial aid and many other stupid things. The people were also intimidated. They threatened them with imprisonment unless they made statements. “Unless you answer my questions, the prosecutor’s office will take up your case,” Gela Kevlishvili said.