ირაკლი ალასანიას თანაგუნდელის საქმეზე გამოძიება დაიწყო
ზუგდიდში დაკავებული "თავისუფალი დემოკრატების" წევრის, სერგო ჩაჩიბაიას საქმეზე პოლიციელისთვის წინააღმდეგობის გაწევის მუხლით გამოძიება დაიწყო. ამის შესახებ ჟურნალისტებს ზუგდიდში ჩაჩიბაიას ადვოკატმა, გურამ ყუფუნიამ განუცხადა.
მისივე თქმით, პოლიციელები ირწმუნებიან, რომ ჩაჩიბაიამ მათ ფიზიკური შეურაცხყობა მიაყენა, დაკავებული კი პოლიციელების ბრალდებას უარყოფს.
სერგო ჩაჩიბაია სამართალდამცავებმა გუშინ, ზუგდიდში, ავტოგასამართ სადგურზე დააკავეს. "თავისუფალი დემოკრატების" ზუგდიდის ოფისის ხელმძღვანელის, გიორგი ალასანიას ინფორმაციით, ჩაჩიბაიას უცნობ პირთან შელაპარაკება მოუვიდა, შემთხვევის ადგილზე პოლიცია "პიკაპის" ტიპის ორი ავტომანქანით მივიდა, რის შემდეგაც ის ერთ-ერთ მანქანაში ჩასვეს და წაიყვანეს.
ჩაჩიბაიას დაკავებას გუშინვე გამოეხმაურნენ პარტიაში. “თავისუფალი დემოკრატების” გენერალურმა მდივანმა, ირაკლი ჩიქოვანმა “ინტერპრესნიუსთან” საუბრისას ეს ფაქტი მორიგ პოლიტიკურ ანგარიშსწორებად შეაფასა და უფლებადამცველ ორგანიზაციებს რეაგირებისკენ მოუწოდა.

Investigation was launched on Sergo Chachibaia’s case, member of the Free Democrat’s Zugdidi office, under the charge of resisting police officers. Chachibaia’s lawyer Guram Kupunia told the journalists in Zugdidi.
According to the lawyer, the police officers claim Chachibaia physically assaulted them but the detainee denies their accusation.
Law enforcement officers detained Sergo Chachibaia yesterday at the petrol-station in Zugdidi. Giorgi Alasania, head of Free Democrats’ Zugdidi office, reported that Chachibaia had an argument with a stranger when two police cars arrived at the place and detained him.
The party representatives responded to Chachibaia’s detention yesterday. Irakli Chikovani, secretary general of the Free Democrats, told Interpresnews that the fact is political revenge and asked human rights organizations to address to this case.