მამუკა ბალიაშვილის ცნობით, ქუთაისში „ქართული ოცნების“ აქტივისტები სცემეს
პარტია „სალომე ზურაბიშვილი–საქართველოს გზის“ ახალგაზრდული ორგანიზაციის თავმჯდომარის, მამუკა ბალიაშვილის ინფორმაციით, ქუთაისში „ქართული ოცნების“ აქტივისტები სცემეს.
„ქუთაისში, თეთრ ხიდთან „ქართული ოცნების“ აქტივისტები გაზეთებს არიგებდნენ, რა დროსაც მათ მოულოდნელად დაახლოებით 15 პიროვნება თავს დაესხა, რომლებიც გამგეობის თანამშრომლები იყვნენ. „ქართული ოცნების“ აქტივისტებს ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენეს, სააგიტაციო მასალები წაართვეს და მდინარეში გადაყარეს. აღსანიშნავია, რომ „ქართული ოცნების“ აქტივისტებს წინააღმდეგობა არ გაუწევიათ და გამგეობის თანამშრომლებს აფრთხილებდნენ, რომ ეს კანონმდებლობის დარღვევა იყო“, - აღნიშნა ბალიაშვილმა.
მისივე განცხადებით, მიუხედავად იმისა, რომ რამდენჯერმე დარეკეს საპატრულო პოლიციაში, ინცინდენტის ადგილას საპატრულო პოლიცია არ მისულა.

Mamuka Baliashvili Alleges Activists of the Georgian Dream Beaten in Kutaisi
Mamuka Baliashvili, chair of the Youth Branch of the political party Salome Zurabishvili-Georgia’s Way reported that activists of the Georgian Dream were beaten in Kutaisi.
“Activists of the Georgian Dream were distributing newspapers at the White Bridge in Kutaisi, when suddenly about 15 employees of the district administration attacked them. They physically and verbally assaulted the activities, seized the newspapers and threw them in the river. It is noteworthy that activists did not resist them and warned the harassers that they were breaching the law,” Baliashvili said.
He added that although people called the patrol police several times, the law enforcement officers did not arrive at the scene of incident.