„არჩევნების ასეთი მეთოდებით დაწყება კანონიერი არ არის“
საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის თელავის ოფისის ხელმძღვანელის მარეხ მგალობლიშვილის განცხადებით, ბოლო პერიოდში კახეთში ოპოზიციის მხარდამჭერებზე ზეწოლის ფაქტები ძალიან გახშირდა.
„ჩვენი წარმომადგენლები შეხვდნენ ოპოზიციის მხარდამჭერებს, ვინც სამსახურებიდან გაათავისუფლეს, მაგალითად, ზურა თერგიაშვილს და ზვიად ყვირალაშვილს. ასევე შეხვედრები გვქონდა ახმეტაში და შევხვდით იმ მოქალაქეებს, რომლებმაც გამოკითხვაში მიიღეს მონაწილეობა და პრობლემები შეექმნათ. ისინი კოალიციის ან რომელიმე პარტიის წევრები არ არიან.
ჩვენ გვითხრეს, რომ აღდგომის შემდეგ კიდევ ბევრი შემთხვევა იქნება, რადგან არის მინიშნებები. სასწრაფოდ ვაკეთებთ ანგარიშს, რომელსაც საერთაშორისო ორგანიზაციებს მივაწოდებთ, რადგან მათი მხრიდან შენიშვნები უფრო ეფექტურია ხელისუფლების მიმართ. ჯერ ივანიშვილს პარტია არ ჩამოუყალიბებია და მათ მხარდამჭერებზე უკვე ასეთი ზეწოლა ხორციელდება, არჩევნების პერიოდი რომ მოვა, მაშინ რა იქნება? ასეთი ქმედებები დაუშვებელია. ვცდილობთ გათავისუფლებულ მოსამსახურეებს სამართლებრივი დახმარება გავუწიოთ“, - განუცხადა მგალობლიშვილმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს.

“It Is Illegal to Launch Election Campaign with Similar Methods”
Marekh Mgaloblishvili, head of Telavi office of the Georgian Young Lawyers’ Association said the supporters of the opposition political parties have been frequently intimidated in Kakheti region recently.
“Our representatives met the supporters of the opposition parties who were sacked from jobs; namely Zura Tergiashvili and Zviad Kviralashvili. We also met people in Akhmeta who participated in the polls and later faced problems. They are neither members of the Coalition [Georgian Dream] nor any political party.
We were told that more incidents are expected to occur after the Easter Holiday. We are hastily drafting a report to international organizations because their notices to the Government of Georgia are more effective [than ours]. Ivanishvili has not yet established a political party but their supporters are under serious oppression already. So, we cannot predict what will happen when the election is closer. Similar action is completely unacceptable. We try to provide the sacked people with free legal aid,” Mgaloblishvili told the ICK.