სამართალდამცველებმა ინტერნეტ პორტალებზე კიბერშეტევის გამო ლევან დარჯანია დააკავეს
სამართალდამცველებმა ინტერნეტ პორტალებზე კიბერშეტევის განხორციელების ფაქტთან დაკავშირებით 1993 წელს დაბადებული ლევან დარჯანია დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, 31 მაისს შინაგან საქმეთა სამინისტროში დაიწყო გამოძიება სხვადასხვა ინტერნეტ პორტალებზე კიბერ შეტევის განხორციელების ფაქტთან დაკავშირებით.
ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, პოლიციის მიერ დაკავებულია 1993 წ/დ ლევან დარჯანია, რომელსაც ბრალი ედება კომპიუტერული პროგრამის უკანონოდ დამზადებასა და გავრცელებაში, რამაც გამოიწვია ინტერნეტ პორტალების ფუნქციონირების განზრახ შეფერხება.
ლევან დარჯანია ბრალდებულია საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 285-ე მუხლით გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენაში.

Levan Darjania Detained for Cyber Attack on Websites
Law enforcement officers detained Levan Darjania, born 1993, for the cyber-attack on online websites.
According to MIA, on May 31th 2012 the Ministry of Internal Affairs of Georgia has launched investigation into the fact of cyber attacks perpetrated against different websites.
As a result of operative-searching activities Levan Darjania (DoB 1993) was detained by police, who is accused of creating computer programs and distribution which hampered the functioning of web sites.
Levan Darjania is charged under the article 285, the crime envisaged by the Criminal Code of Georgia.