ახმეტის გამგებელი კობა მაისურაძე რამდენიმე წუთით დააკავეს
კახეთის საინფორმაციო ცენტრის ექსკლუზიური ინფორმაციით, რამდენიმე დღის წინ, სამართალდამცავებმა ახმეტის მუნიციპალიტეტის გამგებელი კობა მაისურაძე დააკავეს. წყაროს ცნობით, გამგებლის დაკავება ადგილობრივი ბიუჯეტიდან სახანძრო - სამაშველო სამსახურისთვის გამოყოფილი თანხების არამიზნობრივ ხარჯვას უკავშირდება.
„გამგებელი დაკავებიდან რამდენიმე წუთის შემდეგ საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერის, ახმეტის მაჟორიტარი დეპუტატის პეტრე ცისკარიშვილის ჩარევით გაათავისუფლეს“, - იტყობინება წყარო.
ახმეტის გამგებელი კობა მაისურაძე მისი დაკავების შესახებ გავრცელებულ ინფორმაციას არ ადასტურებს. „არა, როდის? რატომ? ვინ მოგაწოდათ ეგ ინფორმაცია?“, - კითხულობს გამგებელი.
გამგებლის დაკავების ფაქტი კახეთის საინფორმაციო ცენტრს დაუდასტურეს გამგეობის თანამშრომლებმაც.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრი არაერთი მცდელობის მიუხედავად პეტრე ცისკარიშვილს ვერ დაუკავშირდა.
გადამოწმებული ინფორმაციით, ახმეტის ბიუჯეტიდან თანხების არამიზნობრივად ხარჯვის ფაქტზე გამოძიება მიმდინარეობს.
აღსანიშნავია, რომ რამდენიმე დღის წინ, ახმეტის სახანძრო - სამაშველო სამსახურის უფროსმა ბესიკ ნასიპაშვილმა თანამდებობა დატოვა. ნასიპაშვილი თანამდებობის დატოვების მიზეზებზე კომენტარს არ აკეთებს.

According to exclusive information of the Information Center of Kakheti, several days ago law enforcement officers detained Akhmeta district governor Koba Maisuradze. The source of information said the governor was detained because of unreasonable waste of money allocated on fire-emergency service units from the local budget.
“Several minutes later, the governor was released after MP Petre Tsiskarishvili from the parliamentary majority and Akhmeta district independent candidate interfered in the situation,” the source said.
Akhmeta district governor Koba Maisuradze did not confirm the information about his detention. “No, it is not true, when, why? Who told you that?” the governor inquired.
The employees of the district administration also confirmed the information about governor’s detention.
Despite many attempts ICK could not get through Petre Tsiskarishvili’s phone number.
According to verified information, investigation on unreasonable expenditure of Akhmeta district budget is underway.
It is noteworthy that several days ago, head of Akhmeta district fire-emergency service unit Besik Nasipashvili resigned from the position. He does not comment on the reasons of his resignation.