მამუკა ჯიბლაძის გაუჩინარებასთან დაკავშირებით ოჯახის წევრებს ვერსიებზე საუბარი უჭირთ
გამოცდების ეროვნული ცენტრის ყოფილი თანამშრომლის მამუკა ჯიბლაძის გაუჩინარებასთან დაკავშირებით ოჯახის წევრებს ვერსიებზე საუბარი უჭირთ. როგორც “ინტერპრესნიუსს” მამუკა ჯიბლაძის დედამ, მადლენა კომახიძემ განუცხადა , მამუკა ჯიბლაძე სახლიდან 11 ივნისს, 14:00 საათზე გავიდა. იგი თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გამართულ სემინარს უნდა დასწრებოდა, შემდეგ კი მას სამსახურეობრივი სხვა შეხვედრაც ჰქონდა დაგეგმილი. თუმცა როგორც ირკვევა, არც ერთ ადგილზე მამუკა ჯიბლაძე არ მისულა.
ოჯახის წევრებმა მომხდარის შესახებ პოლიციას შეატყობინეს. მამუკა ჯიბლაძის ბინაზე იმყოფებოდა გამომძიებელიც.
მადლენა კომახიძის ცნობით, 52 წლის მათემატიკოსს საზღვარგარეთაც კარგად იცნობდნენ. იგი მოსწავლეთა კომპიუტერზე ადაპტირებული საატესტატო გამოცდების (CAT) ალგორითმის ავტორია.
მომხდართან დაკავშირებით ვერსიები არც გამოცდების ეროვნულ ცენტრში გააჩნიათ. მამუკა ჯიბლაძე 11 ივნისს, ცენტრის ყოფილ ხელმძღვანელს მაია მიმინოშვილს უნდა შეხვედროდა.
მამუკა ჯიბლაძის გაუჩინარების ფაქტზე საუბრობენ გამოცდების ეროვნული ცენტრის ყოფილი თანამშრომლებიც. მათი განცხადებით, ჯიბლაძე რამდენიმე დღეა, არ უნახავთ და ვერც მის ადგილსამყოფელს მიაკვლიეს.
ცენტრის ყოფილი თანამშრომლები ნაკლებად ვარაუდობენ, რომ დაკარგულს რაიმე სახის პირადი პრობლემები ჰქონოდა.

Family members of Mamuka Jibladze, former employee of the National Examination Center, cannot speak about versions of his disappearance. His mother Madlena Komakhidze told Interpresnews that her son last left home at 2:00 pm on June 11 to attend seminar at the Tbilisi State University. Afterwards, he had business meeting but as it was later found out Mamuka Jibladze did not arrive at any place.
The family members reported to the police about the fact. Investigator has already visited Mamuka Jibladze’s house.
According to Madlena Komakhidze, 52-year-old Mathematician was well-known scientist abroad. He is author of Computer Adapted Tests (CAT) Algorithm.
Neither employees of the NEC have information about the incident. On June 11, Mamuka Jibladze intended meeting with the former head of the Center Maia Miminoshvili.
Former employees of the Center are also concerned about disappearance of Mamuka Jibladze; they said they have not seen him for several days and could not estimate his whereabouts yet.