სააღსრულებო ბიურომ „ქართული ოცნების“ ახმეტის შტაბის უფროსის სახლი დააყადაღა
სააღსრულებო ბიურომ „ქართული ოცნების“ ახმეტის შტაბის უფროსის ზაქარია ქინქლაძის საცხოვრებელი სახლი დააყადაღა. ზაქარია ქინქლაძის თქმით, შპს–ს რომლის დირექტორიც ის იყო „საქართველოს ბანკისგან“ აღებული ჰქონდა სესხი 35 ათასი დოლარის ოდენობით, რომლის დაფარვაც პოლიტიკური აქტიურობის გამო შექმნილი პრობლემების შემდეგ ვეღარ შეძლო.
„გასული წლის 29 ოქტომბერს, ანუ მას შემდეგ რაც ჩემი პოლიტიკური აქტიურობის გამო სამსახურიდან გაუშვეს ჩემი შვილი, მე შემიწყვიტეს საიჯარო ხელშეკრულება და მაღაზიიდან ნივთები გარეთ გადმომიყარეს, სასამართლომ ჩაატარა სხდომა და დააკმაყოფილა „საქართველოს ბანკის“ სარჩელი. დამაკისრეს 107 ათასის გადახდა, ეს მოიცავს სესხს, ჯარიმებს, საურავს და ა.შ. მოსამართლე მჭედლიშვილს ვთხოვე, ვიდრე გადაწყვეტილებას გამოიტანდა, ერთი კვირა დრო მომეცი, იქნებ ბანკთან გადახდის გრაფიკის შეთანხმებას მივაღწიო მეთქი, მაგრამ დრო არ მომცა“, – განუცხადა ზაქარია ქინქლაძემ კახეთის საინფორმაციო ცენტრს.
კახეთის სააღსრულებო ბიუროში განმარტეს, რომ ქინქლაძის სახლის დაყადაღება თელავის რაიონული სასამართლოს მიერ გაცემული სააღსრულებო ფურცლის საფუძველზე მოხდა.

Enforcement Bureau Sealed Up House of the Head of Georgian Dream’s Akhmeta Office
Enforcement Bureau sealed up Zakaria Kinkladze’s house, head of Georgian Dream’s Akhmeta office. Kinkladze said the Ltd, where he was director, had taken a loan of 35 000 USD from the Bank of Georgia which he could not pay after he started political activities [and faced some financial problems].
“On October 29, 2012 after my son was sacked from job, my lease agreement was ceased and products were thrown away from my shop due to my political activities, the Court satisfied the lawsuit of the Bank of Georgia and imposed payment of 107 000 lari on me; this sum includes loan, fines, etc. Before passing judgment, I asked Judge Mchedlishvili to give me one week to negotiate with bank on the debt-payment timesheet but he refused,” Zakaria Kinkladze told ICK.
Kakheti office of the National Enforcement Bureau clarified they sealed up Kinkladze’s house based on the enforcement notification of the Telavi District Court.