„განახლებული საქართველოსთვის“ ინფორმაციით, პარტიის წევრი ვალერი გაბელია გაიტაცეს
პარტია „განახლებული საქართველოსთვის“ რეგიონალური სამსახურის უფროსის, ლაშა გვასალიას ინფორმაციით, 23 ივნისს პარტიის რეგიონალური სამსახურის უფროსის მოადგილე, ვალერი გაბელია გაიტაცეს.
როგორც სპეციალურ პრესკონფერენციაზე ლაშა გვასალიამ განაცხადა, 23 ივნისს დაახლოებით 16:50 საათზე, შვიდმა სამოქალაქო ფორმაში ჩაცმულმა პირმა 65 წლის ვალერი გაბელია ბახტრიონის ქუჩიდან გაიტაცა.
ლაშა გვასალია გაბელიას გატაცებას „ხელისუფლების სადამსჯელო პოლიტიკის“ გაგრძელებას უკავშირებს. მისი თქმით, ხელისუფლება პოლიტიკურად მიუღებელ ოპონენტებთან ანგარიშსწორებას აგრძელებს.
გვასალიას თქმით, დღესვე, მათ სოდ-ის გამომძიებელი დაუკავშირდა, რომელმაც განუმარტა, რომ გაბელია დაკავებულია და მოწმის სტატუსით იკითხება.
გვასალია აღნიშნავს, რომ გამართლდა პარტიის საერთაშორისო ლიდერის, მინდია გულუას პროგნოზი, რომელმაც განაცხადება, რომ 20-დან 30 ივნისამდე დაგეგმილია პარტიის წევრთა მასიური დაჭერები.
პარტია „განახლებული საქართველოსთვის“ წარმომადგენლები ოპოზიციას მოუწოდებენ, მხარი დაუჭირონ მათ და გაერთიანდნენ „ხელისუფლების ზეწოლის მსხვერპლთა დასაცავად“.

Head of regional organization of the political party for the Renewed Georgia Lasha Gvasalia reported that his deputy Valeri Gabelia was kidnapped on June 23.
Lasha Gvasalia said at the special press-conference that at about 4:50 pm on June 23 seven persons in plain clothes kidnapped Valeri Gabelia, 65, from Bakhtrioni Street.
Lasha Gvasalia connected the incident with “punishment policy of the government.” He said the government continues persecution of political opponents.
Gvasalia said an investigator from the Special Operative Department got called him and clarified that Gabelia was detained and interrogated as a witness.
Gvasalia said the prediction of Mindia Gulua, international leader of the political party, realized who claimed that mass detention of their party members was planned from June 20 to June 30.
Representatives of the political party for the Renewed Georgia call upon the opposition parties to support them and unify their efforts to protect victims of the government’s oppression.