პატიმარი აცხადებს, რომ მისი წერილები ადრესატამდე არ მიდის
ადამიანის უფლებათა ცენტრს კიდევ ერთმა პატიმარმა მიმართა ჩივილით, რომ მის მიერ გაგზავნილი წერილები და განცხადებები ადრესაყამდე არ მიდის.
„ძალიან ბევრი განცხადება მაქვს გაგზავნილი სახელმწიფოს სხვადასხვა უწყებებში, ციხის ადმინისტრაცია რეგისტრაციის ნომრებსაც მაძლევს, რომლებიც ჩემს განცხადებებს მიანიჭეს რეგისტრაციაში გატარების დროს. თუმცა, დედაჩემი როცა მიდის იმ უწყებებში, სადაც განცხადებები უნდა მისულიყო, ირკვევა, რომ არც ერთი ჩემი განცხადება არ არის მისული არც ერთ ადრესატამდე“, - განაცხადა რუსთავის #6 სასჯელაღსრულებით დაწესებულებაში მყოფმა პატიმარმა გოდერძი კიკნაძემ ადამიანის უფლებათა ცენტრის იურისტთან, ეკა ქობესაშვილს შეხვედრის დროს.
ეკა ქობესაშვილთან საუბრისას ციხის ადმინისტრაციამ განაცხადა, რომ პატიმარს მათი მხრიდან პრობლემა არ შექმნია, რადგან მათ წესისა და რიგის მიხედვით გაატარეს რეგისტრაციაში პატიმრის განცხადებები და გაუგზავნეს ადრესატს. ხოლო სად ქრება შემდეგ ეს წერილები და რატომ არ მიდის დანიშნულების ადგილას, ადმინისტრაციას პასუხი არა აქვს.

Prisoner States That His Letters Aren’t Delivered To Addressee
Human Rights Center was addressed by another prisoner with a complaint that his letters aren’t delivered to addressee.
“I have sent many statements to different government offices. The prison administration has given me numbers of registration of sent letters but whenever my mother goes to government offices were I have sent a letter they say that my letters were not delivered to addressee.” said by Goderzi Kiknadze, a prisoner of Rustavi prison number six, while talking to Human Rights Center lawyer Eka Kobesashvili.
Prison administration told Eka Kobesashvili that from their side they haven’t created problems but have sent letters to addressee. What happens to the letters and why they disappear prison administration doesn’t know.