გუბერნატორმა „ოცნების“ მხარდამჭერების მასპინძლობის გამო მამიდაშვილი სამსახურიდან გაათავისუფლა
კახეთის გუბერნატორმა გიორგი ღვინიაშვილმა გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სოფელ ვაზისუბნის ტერიტორიული ორგანოს სპეციალისტი ანიკო ირემაშვილი, რომელიც მისი მამიდაშვილია, სამსახურიდან გაათავისუფლა.
როგორც კახეთის საინფორმაციო ცენტრს ვაზისუბნის ტერიტორიულ ორგანოში განუცხადეს, ანიკო ირემაშვილს დაბადების დღეზე მიწვეული ჰყავდა მეგობრები, რომლებიც ამჟამად „ქართული ოცნების“ მხარდამჭერები არიან. „ეს ამბავი გუბერნატორმა გაიგო. ღვინიაშვილს დაურეკეს, შენი ნათესავი სახლში ივანიშვილის ხალხს აქეიფებს და მიხედეო, მან კი ბრძანება გასცა სამსახურიდან დაუყოვნებლივ გაათავისუფლეთო. სოფლის რწმუნებულმაც სამსახურიდან გაუშვა. საკუთარი კარიერის გამო მამიდაშვილი არ დაინდო“, – აღნიშნეს ვაზისუბნელებმა.
ვაზისუბნის ტერიტორიული ორგანოს რწმუნებულის მალხაზ სოლომნიშვილის განცხადებით, რა გახდა ანიკო ირემაშვილის გათავისუფლების ოფიციალური მიზეზი, არ იცის.
„ავადმყოფობის გამო მე თვითონ დავწერე განცხადება და წამოვედი დროებით, თანაც დავისეტყვე და არ მცალია. ჩემს განცხადებას ალბათ დააკმაყოფილებდნენ. დაბადების დღე არ მქონია, მსგავსი არაფერი ყოფილა“, – განუცხადა ანიკო ირემაშვილმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს.
არაერთი მცდელობის მიუხედავად კახეთის საინფორმაციო ცენტრი გუბერნატორს ვერ დაუკავშირდა. ღვინიაშვილმა ჩვენს სატელეფონო ზარებს არ უპასუხა.

Aniko Iremashvili, who was working as territorial authority specialist in village Vazisubani of Gurjaani district, was fired from her job by Khaketi governor and her cousin George Gviniashvili.
As it was told to Khaketi Information Centre by the territorial authority of village Vazisubani, it was Aniko Iremashvili's birthday and she had invited friends who are supporters of Georgian Dream. The governor understood this fact. There was a call made to Gviniashvili and he was told that his relative was hosting Ivanishvili supporters. He immediately ordered that his cousin be fired from her job. No mercy was shown to his cousin in regards to his political career said by Vazisubani residents.
Malkhaz Solomnishvili, principal of Vazisubani territorial authority, does not know the official reasons for firing Aniko Iremashvili.
“I wrote a statement concerning leaving the job because of an illness and also after the horrible hail in Khaketi I don’t have time to work. I think my statement will be satisfactory. I didn’t have a birthday” said Aniko Iremashvili to Khaketi Information Centre.