ინციდენტი ჩანთლისყურეში – „მე ვარ მიხეილ სააკაშვილის ქალი“
6 აგვისტოს ინციდენტი მოხდა ყვარლის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჩანთლისყურეში. იმ დროს, როდესაც ეთნიკური უმცირესობით დასახლებულ სოფელში „ქართული ოცნების“ მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი დავით ქევხიშვილი ამომრჩეველს ხვდებოდა, შეხვედრაზე „ნაციონალური მოძრაობის“ მხარდამჭერები მივიდნენ და სააგენტო „ინფო9“–ის ჟურნალისტს გადაღების შეწყვეტა მოსთხოვეს.
„მე მოვედი, მე საქართველო რომ მიყვარს და მე ვარ მიხეილ სააკაშვილის ქალი. მიხეილ სააკაშვილს უნდა მისცეს ჩვენმა სოფელმა, ხალხმა და ყველამაც.  ყველა ვინც არიან აქა, თუ არ მისცემენ, მერე გავიგებ და სიას დავწერ და მერე ნახავენ“, – განაცხადა მმართველი პარტიის მხარდამჭერმა ქალბატონმა, რომელსაც „ნაციონალური მოძრაობის“ სააგიტაციო მაისური ეცვა. კომენტარის შემდეგ მან „ინფო9“–ის კორესპონდენტს ნინო ხუციშვილს გადაღების შეწყვეტა მოსთხოვა. „მორჩა ბაზარი. მორჩა ეხლა, დახურეთ თქვენი ის“, – აღნიშნა ქალბატონმა. მასთან ერთად მყოფი ქალები „ინფო9“–ის ოპერატორს გადაღებაში ხელს უშლიდნენ და ცდილობდნენ კამერის ობიექტივზე ხელი აეფარებინათ.

On August 6 an incident occurred in the village Chantliskure of Kvareli district. Georgian Dream’s majoritarian candidate Davit Kevkhisvili was holding meeting in the village populated with ethnic minorities; the National Movement’s supporters joined the meeting and asked the agency Info-9 journalists to stop reporting.
“I came, I love Georgia, and I am Mikheil Saakashvili’s woman. The whole village should vote for Mikheil Saakashvili. Everyone who is here should vote for him. If they do not I will learn about them and make a list of those people and then they will see”, said a female supporter of the ruling party who was dressed in a National Movement t-shirt. Afterwards, she asked Info-9 Journalist Nino Khucishvili to stop reporting. “Everything is over, close that, stop talking” the woman said. Her friend also tried to hinder journalist’s activities by putting hands on the camera-lens.