„ქართული ოცნების“ წევრი კუდ–ის უფროსს და პოლიციის უფროსის მოადგილეს ზეწოლაში ამხელს
კოალიცია „ქართული ოცნების“ წევრი, სიღნაღის რაიონის დაბა წნორში მცხოვრები ნიკოლოზ კიკილაშვილი შსს–ს კონსტიტუციური უსაფრთხოების დეპარტამენტის კახეთის სამმართველოს ხელმძღვანელს სოსო ციციშვილს და სიღნაღის პოლიციის უფროსის მოადგილეს ბესიკ ლეკიაშვილს ზეწოლაში ადანაშაულებს.
როგორც ნიკოლოზ კიკილაშვილმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს განუცხადა, ციციშვილმა და ლეკიაშვილმა მას სიღნაღის მაჟორიტარი დეპუტატის ნუგზარ აბულაშვილის დავალებით „ქართული ოცნების“ და საქართველოს დატოვება მოსთხოვეს, მოთხოვნის შეუსრულებლობის შემთხვევაში კი დაპატიმრებით დაემუქრნენ.
„სახლში მოვიდნენ ჯიპით. მითხრეს, რომ უშიშროებიდან იყვნენ და კახეთის უშიშროების უფროსი სოსო ციციშვილი მიბარებდა. კრიმინალი არ ვარ, ცუდი არაფერი ჩამიდენია და ამიტომ გავყევი, მაგრამ ვერ ვიფიქრებდი, თუ სიტყვიერ და ფიზიკურ შეურაცხყოფას მომაყენებდნენ. სიღნაღში, სასაფლაოებთან, ტყე პარკში წამიყვანეს, იქ კოტეჯებია. ერთ–ერთ კოტეჯში სოსო ციციშვილი, ბესო ლეკიაშვილი და კიდევ ერთი პიროვნება დამხვდნენ, მესამე არ ვიცი ვინ იყო, მას ხმა არ გაუცია ჩემთვის. ციციშვილმა და ლეკიაშვილმა მითხრეს, „ოცნებიდან“ გამოდი და საქართველო ხვალვე დატოვეო. ერთი კვირის ვადა მომცეს, თუ არ წახვალ დაგიჭერთო, მე ვუთხარი, რომ არც „ქართული ოცნების“ და არც ქვეყნის დატოვებას არ ვაპირებ მეთქი. დაახლოებით 20 წუთზე მეტი ვყავდი კოტეჯში, სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფაც მომაყენეს. ეს ყველაფერი სიღნაღის რაიონის დეპუტატის ნუგზარ აბულაშვილის დავალება იყო. რამდენიმე დღის წინ აბულაშვილმა ჩემს 14 წლის ბიჭსაც მოსთხოვა „ქართული ოცნების“ მაისური გაიხადეო, მაგრამ არ გაიხადა“, – განუცხადა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს ნიკოლოზ კიკილაშვილმა.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრი პარლამენტის წევრს ნუგზარ აბულაშვილს დაუკავშირდა, თუმცა მან კომეტარი არ გააკეთა: „კარგით რა, კარგით, ვინ ემორჩილება ჩემს დავალებებს,“ – აღნიშნა აბულაშვილმა და ტელეფონი გათიშა. ნუგზარ აბულაშვილი ამავე დროს „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ სიღნაღის რაიონული ორგანიზაციის ხელმძღვანელია.

Georgian Dream’s Member Blames Head of CSD Regional Office and Deputy Head of District Police Office in Oppression
Member of the Coalition Georgian Dream Nikoloz Kikilashvili, a resident of Tsnori small town in Signagi district, blames Soso Tsitsishvili, head of Kakheti regional department of the Constitutional Security Department of MIA and Besik Lekiashvili, deputy head of Signagi district police in his persecution.
Nikoloz Kikilashvili told ICK that according to the instructions of Nugzar Abulashvili, Signagi district majoritiarian deputy of the National Movement, Tsitsishvili and Lekiashvili demanded him to leave Georgian Dream and Georgia; unless he obeys their demands, law enforcement officers threatened him with imprisonment.
“They came to my home by jeep. They said they represented security service and head of Kakheti regional office of Security Service Soso Tsitsishvili was calling me to his office. I am not a criminal; I have not done anything wrong so I followed them; however, I did not expect them to verbally and physically assault me. They took me to a forest-park near cemetery where there are cottages. Soso Tsitsishvili, Beso Lekiashvili and one more person were waiting for me in one of the cottages; I did not know who the third person was; he did not say anything. Tsitsishvili and Lekiashvili told me to quit Georgian Dream and leave Georgia immediately. They gave me one week time to do it; otherwise they threatened me with imprisonment. I said I was not going to obey their demands. I spent about 20 minutes in the cottage; they verbally and physically assaulted me. It was ordered by Nugzar Abulashvili. Several days ago, Abulashvili demanded my 14-year-old son to take off Georgian Dream’s t-shirt but he did not,” Nikoloz Kikilashvili told ICK.
ICK got in touch with Nugzar Abulashvili but did not comment on the issue. “Come on; who obeys my orders?” Abulashvili said and cut off line.