„მე შენ ჭკვიანი გოგო მეგონე...“
„ქართული ოცნების“ ფოთის ახალგაზრდული ფრთის წარმომადგენლის, მაშიკო მელქაძის განცხადებით, კუნძულის უბნის მერიის ტერიტორიული ორგანოს ერთ-ერთი თანამშრომელი, ლევან სიჭინავა მის გადაბირებას ცდილობდა.
როგორც მაშიკო მელქაძე ამბობს, ლევან სიჭინავა მას მაღალანაზღაურებადი სამსახურის სანაცვლოდ, კოალიციის წევრებისა და მხარდამჭერთა სიების გადაცემასა და სხვა ინფორმაციების მიწოდებას სთხოვდა.
„მე შენ ჭკვიანი გოგო მეგონე და „ქართულ ოცნებაში“ რა გინდა?“ - მითხრა სიჭინავამ და შემოთავაზებულ წინადადებაზე დასაფიქრებლად ერთი დღე მომცა“, - ამბობს humanrights.ge-სთან საუბრისას მაშიკო მელქაძე.
თუმცა, მელქაძემ ეს ერთი დღე არა თანამშრომლობისთვის დასტურის მისაცემად, არამედ გადაბირების ფაქტის დასამტკიცებლად გამოიყენა და სიჭინავას საუბარი ჩაიწერა. როგორც თავად ამბობს, ამ საუბრის მოწმეებიც არსებობენ. ამის შემდეგ მელქაძემ  პასუხად უარი მოახსენა სიჭინავას, რის შემდეგაც, როგორც მელქაძე ამბობს, მას დაემუქრნენ.
ჩვენ კომენტარისთვის ლევან სიჭინავასთან დაკავშირებას შევეცადეთ, თუმცა მან ჩვენს სატელეფონო ზარებს არ უპასუხა.
მაშიკო მელქაძე ფოთში ერთ-ერთ ფირმაში, „პალიასტომი-2004“-ში  სეზონურად, დეკლარანტად მუშაობდა. ცოტა ხნის წინ მას სამსახურიდან დაურეკეს და მოახსენეს, რომ ახალი სეზონიდან ვეღარ იმუშავებდა თავისი პოლიტიკური შეხედულებების გამო,  რადგან „ქართული ოცნების“ აქტიური წევრია.

“I Thought You Were Clever Girl”
Representative of the Poti youth branch of Georgian Dream Mashiko Melkadze said an employee of the Isle Settlement territorial entity within the City Hall Levan Sichinava tried to win her over.
Mashiko Melkadze said Levan Sichinava requested her to give a list of Coalition members and supporters together with relevant information in exchange of well-paid job.
“I thought you were a clever girl and why did you join the Georgian Dream?” Sichinava asked me and gave one day to think over his proposal,” Mashiko Melkadze told humanrights.ge.
However, Melkadze used the one-day time not to think over the proposal but to prove the fact of gaining her over and recorded Sichinava’s conversation. She said several people witnessed their conversation. Afterwards, Melkadze declined Sichinava’s proposal and as Melkadze alleges she was threatened.
We tried to get in touch with Levan Sichinava but he did not answer our phone calls.
Mashiko Melkadze has seasonal job at a Poti passed firm Paliastomi – 2004. Short time ago, she was called from the office and informed about her dismissal because of her political affiliation.