ოპოზიცია იმედოვნებს, რომ ხარაგაულში ბანერები მასაც შეხვდება
კანდიდატებისთვის სპეციალური საბანერo ადგილები გამოიყოფა. ეს გადაწყვეტილება ადგილობრივმა ხელისუფლებამ მიიღო.  ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის კეთილმოწყობის სამსახურმა ქალაქის ტერიტორიაზე სპეციალური ადგილების მოწყობა დაიწყო. სამსახურის უფროსი დავით ლაცაბიძე ამბობს, რომ ამ ადგილებზე წინასაარჩევნო სარეკლამო ბანერები გაიკვრება. თუმცა, ვერ აკონკრეტებს საარჩევნო რეკლამის განთავსება ყველა პარტიისთვის იქნება თუ არა ხელმისაწვდომი.
კოალიცია „ქართული ოცნების“ ხარაგაულის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი ნოდარ ებანოიძე ამბობს: „ადგილობრივი ხელისუფლება ვალდებულია, გამოყოს ადგილი ბანერებისთვის, რომელიც თანაბრად უნდა გადანაწილდეს ყველა პოლიტიკური პარტიისთვის. იმედია, ამ კანონს ადგილობრივი ხელისუფლება არ დაარღვევს“.
„თავისუფალი საქართველოს“ ხარაგაულის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი გია ყურაშვილი საარჩევნო რეკლამისთვის ადგილის მომზადებას მიესალმება. თუმცა, იმედოვნებს, რომ ეს ადგილობრივი ხელისუფლების მორიგი ფანდი არ იქნება და მათ რეალურად მიეცამათ საარჩევნო რეკლამის განთავსების შესაძლებლობა.

Opposition Parties Hope They Will Also Have Posters in Kharagauli
Special places will be allocated for posters for majoritarian candidates in Kharagauli municipality. The local government has made this decision. The organization of public services and amenities of Kharagauli district began to arrange special places in the town. Davit Latsabidze-the head of the service said the pre-election posters will be placed on these places. Though he did not clarify whether all parties will have opportunity to place their posters on the banner posts.
Nodar Ebanoidze-the majoritarian candidate of the Georgian Dream in Kharagauli said: “The local government is obliged to assign places for posters to all political parties. We hope the local government will not break the law”.
Gia Kurashvili-the majoritarian candidate of Free Georgia in Kharagauli welcomes to preparing places for election banners. Though, he hopes this will not be the government’s next trick and candidates will really be able to place their election posters.