„ქართულმა ოცნებამ“ სამტრედიაში კიდევ ერთი ოფისი გახსნა
3 სექტემბერს, სამტრედიის მუნიციპალიტეტის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატმა და კოალიცია „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნების“ სიის პირველმა ნომერმა კახი კალაძემ სოფელ ახალსოფელში „ქართული ოცნების“ ოფისი გახსნა.
სოფელ ახალსოფლის მკვიდრი სალომე გეფერიძე თვლის, რომ ოფისის გახსნა მნიშვნელოვანია კოალიციისთვის. „ჩვენ გვწამს, რომ ბიძინა ივანიშვილი და კახი კალაძე იმედებს გაგვიმართლებს“, - განაცხადა მან.
კალაძე სოფელ ბაშის, ყაზბეგისუბნისა და იანეთის მოსახლეობას შეხვდა. მოსახლეობამ უგზოობისა და უმუშევრობის პრობლემებზე ისაუბრა.
მოსახლეობასთან  შეხვედრაზე კალაძემ განაცხადა: „იმ ადამიანებს, რომლებიც დღეს ხელისუფლებაშია, მოვუწოდებ, დღესვე ეძებონ ციხის კარები, რადგან მათი ადგილი 1 ოქტომბრის მერე ჩვენს გვერდით არ იქნება. ჩვენ ვეძებთ პატიოსან, ღირსეულ და პროფესიონალ ადამიანებს“.

On September 3, majoritarian candidate in Samtredia district and number 1 candidate of the Georgian Dream’s election list Kakhi Kaladze opened a new office of the Georgian Dream in Akhalsopeli village.
Village resident Salome Meperidze believes opening of an office in the village was important for the coalition. “We believe that Bidzina Ivanishvili and Kakhi Kaladze will realize our hopes,” she said.
Kaladze met population of villages Bashi, Kazbegiubani and Ianeti. Locals complained about lack of roads and unemployment.
Kaladze said at the meeting with locals: “I call upon those people, who are in the authority today, to look for the prison entrance immediately because after October 1 their place will no longer be besides us. We seek honest, honorable and professional people.”