„ლიბერთი ბანკი“ კახეთის საინფორმაციო ცენტრს ბოდიშს უხდის
„ლიბერთი ბანკი“ კახეთის საინფორმაციო ცენტრს, 30 აგვისტოს, ორგანიზაციის საბანკო ანგარიშებზე დავალიანების სახით 30 მილიონამდე ლარის ასახვის და ფინანსური ოპერაციების განხორციელების უფლების დაბლოკვის გამო ბოდიშს უხდის.
„მინდა მოგესალმოთ და გადაგიხადოთ მადლობა „ლიბერთი ბანკის“ მომსახურებით სარგებლობისთვის. 2012 წლის 30 აგვისტოს თქვენი ორგანიზაციის ანგარიშის ამონაწერში დაფიქსირებული არაზუსტი ინფორმაცია გამოწვეული იყო დროებითი ტექნიკური ხარვეზით, რომელიც ოპერატიულად შესწორდა თქვენგან მიღებული შეტყობინებისთანავე. „ლიბერთი ბანკის“ ხელმძღვანელობამ და ტექნიკურმა პერსონალმა მიიღო ყველანაირი ზომა, რომ ამგვარი პრობლემა მეტი არ დაფიქსირდეს არც თქვენს კომპანიასთან, არც ჩვენი ბანკის სხვა კლიენტებთან მიმართებაში. ბანკის სახელით ბოდიში მინდა მოგიხადოთ წარმოქმნილი უხერხულობის გამო“, – ნათქვამია „ლიბერთი ბანკის“ წერილში.

Liberty Bank Apologizes to ICK
Liberty Bank apologizes to Information Center of Kakheti for the allocation of a debt of 30 million lari on the ICK’s bank accounts and blocking of financial operations of the organization on August 30.
“We would like to greet and thank you for the cooperation with Liberty Bank. Incorrect information observed in the extract from the organization’s account issued on August 30, 2012 was caused by temporary technical problem which was operatively amended as soon as you notified us about it. Administration and technical personnel of the Liberty Bank took all measures to avoid similar problems in future. We would like to apologize to you for inconvenience in the name of the Bank,” Liberty Bank’s letter reads.