„ნაციონალური მოძრაობის“ პლაკატები მერიის მიერ აკრძალულ ადგილებშია გაკრული
ბათუმში, ბაქოს ქუჩაზე, ყოფილი უნივერმაღის ტერიტორიაზე, სადაც მშენებლობა მიმდინარეობს და ღობე აქვს შემორტყმული, „ნაციონალური მოძრაობის“ მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატების პლაკატებია გაკრული. გიორგი ბარამიძის („ნაციონალური მოძრაობის“ ბათუმის  მაჟორიტარობის კანდიდატი საქართველოს პარლამენტში) და რობერტ ჩხაიძის („ნაციონალური მოძრაობის“ ბათუმის  მაჟორიტარობის კანდიდატი აჭარის უმაღლესს საბჭოში) პლაკატები აქ ორი დღის წინ, ღამით გააკრეს.
ბათუმის მერიის მიერ მიღებული განკარგულების მიხედვით,  შავშეთისა და ბაქოს ქუჩების ტერიტორიაზე მსგავსი საარჩევნო პროპაგანდა აკრძალულია.
ბათუმის საკრებულოს თავმჯდომარე გიორგი კირთაძე ამბობს, რომ მერიის მიერ მიღებულ განკარგულებაში მხოლოდ შენობებია მითითებული და არა ღობე:  „აკრძალულ ზონაში პლაკატების გაკვრა აკრძალულია შენობა-ნაგებობებზე. ნაციონალურმა მოძრაობამ საარჩევნო პლაკატები გააკრა არა შენობა-ნაგებობებზე, არამედ სამშენებლო ღობეზე“.
საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის აჭარის ორგანიზაციის ხელმძღვანელი, პარმენ ჯალაღონია აცხადებს, რომ ეს ფაქტი ადმინისტრაციული სამართალდარღვევაა: „ხსენებული ობიექტი მდებარეობს სწორედ ამ აკრძალული ზონის ფარგლებში. სწორედ, ამიტომ ჩვენ მიგვაჩნია, რომ აკრძალული ზონის ფარგლებში შემავალი სამშენებლო ღობე აუცილებლად უნდა ჩაითვალოს შესაბამის შენობა-ნაგებობად და ამ სამშენებლო ღობეზე არ უნდა მოხდეს პლაკატების განთავსება“.

National Movement Placed Posters in Places Prohibited by the City Hall
Posters of the National Movement’s majoritarian candidate are pasted on the fence around the building of former department-store, where construction activities are going on in Baku Street in Batumi. Posters of Giorgi Baramidze (UNM’s majoritarian candidate in Batumi for the parliament) and Robert Chkaidze (UNM’s majoritarian candidate for Adjara Supreme Council) appeared two days ago; they were pasted at night.
According to the resolution of the City Hall, election agitation is prohibited in Shavsheti and Baku streets.
Giorgi Kirtadze, chairman of the Batumi city council, said the resolution of the City Hall envisages only buildings and not the fence:  posters shall not be placed on buildings in prohibited areas. National Movement pasted posters on the fence and not on the building.
Parmen Jalagonia head of GYLA’s office in Adjara states that this fact is administrative violation. “That building is located in the prohibited area. Thus, we think the fence located in the prohibited zone must be prohibited area as well and posters must not be placed there.”