მაჟორიტარი დეპუტატობის კანიდატები ქუთაისში არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს ხვდებიან
ქუთაისის დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრმა მომავალი საპარლამენტო არჩევნების მაჟორიტარობის კანდიდატებთან შეხვედრების ციკლი დაიწყო. პირველი შეხვედრა 14 სექტემბერს „ახალი მემარჯვენეების“ ქუთაისის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატთან მამუკა მღვდელაძესთან გაიმართა.
საარჩევნო პროგრამისა და ძირითადი პრიორიტეტების წარდგენის შემდეგ „ახლების“ ქუთაისელმა წარმომადგენელმა განაცხადა, რომ წინასაარჩევნოდ სრულიად არაკონკურენტულ გარემოში უწევს მუშაობა.
„მადლობა ღმერთს, აღარ გვაწიოკებენ, როგორც ეს ადრე, წინა არჩევნების დროს ხდებოდა. თუმცა, სახელისუფლებო პარტიას მთელი სარეკლამო სივრცე ათვისებული აქვს და ეს უკვე ქმნის პრობლემას. საერთო ჯამში, სახეზეა ორი თავკომბალა, ორი პოლუსი. საჭიროა, ამომრჩეველს მეტი ინფორმაცია ჰქონდეს, იცოდეს, ვინ ვინ არის და რას წარმოადგენს. სამწუხაროდ, ასე არ ხდება. საბოლოო ჯამში, იგი ირჩევს მას, ვინც კარგი მოქეიფე ან ე.წ. „ავტოორიტეტია“. ამომრჩეველს საშუალება უნდა მიეცეს, გაიცნოს ყველა პოლიტიკური სუბიექტი, ყველა კანდიდატი, რომ საბოლოო ჯამში სწორი არჩევანი გააკეთოს“, - აღნიშნა შეხვედრაზე „ახალი მემარჯვენეების“ ქუთაისის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატმა მამუკა მღვდელაძემ.
მღვდელაძე ერთადერთია ქუთაისელ კანდიდატთა შორის, ვინც გამარჯვების შემთხვევაში, მომავალ პარლამენტში ადგილობრივი თვითმმართველობიდან შეიძლება მოხვდეს. იგი 2010 წლის მოწვევის ქუთაისის საკრებულოს წევრია.

Center for Civic Engagement in Kutaisi started a series of meetings with majoritarian candidates of the upcoming elections. First meeting was held on September 14 with Kutaisi majoritarian candidate Mamuka Mgvdeladze who is representing the New Rights.
After presenting program and main priorities representative of New Rights Party said he has to work in non-competitive environment during the pre-election period.
“Thanks to God we aren’t chased as it used to happen during previous elections. But the ruling party has occupied entire advertisement space and it creates problems for us. In general there are two tadpoles and two poles. Voters need more information; they should know who is who and what they represent. Unfortunately it doesn’t happen. At the end they elect those who love arranging feasts or have more authority. Voters should have chance to better know all political parties, all candidates and it will assist them in making right choice,” Mamuka Mgvdeladze said.
Mgvdeladze is the only candidate between majoritarian candidates who may represent the local self-government in the parliament of he wins.  He was elected to be member of Kutaisi City Council in 2010.