პატიმრის დედა აცხადებს, რომ წუხელ რუსთავის ციხეში უმოწყალოდ სცემეს მისი შვილი, რომელიც შს მინისტრს მკვლელობაში ამხელს
რუსთავის მე-6 დაწესებულებაში მყოფი პატიმრის გოდერძი კიკნაძის დედამ ადამიანის უფლებათა ცენტრს აცნობა, რომ წუხელ, გვიან ღამით, მის შვილს საკანში შეუვარდნენ საპატიმროს თანამშრომლები და სასტიკად სცემეს. ამის შესახებ პატიმრის მშობელს საპატიმროდან უცნობმა პირებმა ტელეფონით აცნობეს.
გოდერძი კიკნაძეს 13 წლის წინ წაუყენეს მკვლელობის ბრალდება და შემდგომში ამ მუხლით სამუდამო პატიმრობა მიუსაჯეს. საქმე ეხება პატიმრის მკვლელობას, რაშიც ბრალი იმ დროისათვის სრულიად სხვა დანაშაილისთვის მსჯავრდებულ გოდერძი კიკნაძეს წაუყენეს.
პატიმრის დედა აცხადებს, რომ მისი შვილი უდანაშაულოა და 13 წლის წინანდელ  მკვლელობაში ამჟამინდელი შინაგან საქმეთა მინისტრი ბაჩო ახალაია მონაწილეობდა. „ჩემი შვილი დიდი ხანი დუმდა, რადგან სიმართლე რომ ეთქვა, ეშინოდა, მოკლავდნენ. ცოტა ხნის წინ გადაწყვიტა ყველაფერი ეთქვა, რადგან, როგორც თვითონ ამბობს, სამუდამო პატიმრობას ისევ სიკვდილი ურჩევნია. ძალიან მეშინია! ერთადერთი შვილი მყავს და იმასაც მიკლავენ!“ - განაცხადა ადამიანის უფლებათა ცენტრთან საუბრისას პატიმრის დედამ.
გოდერძი კიკნაძის ინტერესებს ადამიანის უფლებათა ცენტრის ადვოკატი ეკა ქობესაშვილი იცავს. პატიმრის მშობელი და ეკა ქობესაშვილი რუსთავის მე-6 დაწესებულებაში გაემგზავრნენ, რათა ადგილზე მიიღონ ინფორმაცია გოდერძი კიკნაძის ჯანმრთელობის მდგომარეობის შესახებ. წუხანდელი შემთხვევის შესახებ ინფორმირებულია სახალხო დამცველი აპარატი. პატიმართან შეხვედრას ომბუდსმენის მონიტორიც ცდილობს.
ადამიანის უფლებათა ცენტრი მოუწოდებს ხელისუფლებას, უზრუნველყოს გოდერძი კიკნაძის სიცოცხლისა და ჯანმრთელობის უსაფრთხოება, რადგან მას საფრთხე პირადად შინაგან საქმეთა მინისტრისგან, ბაჩო ახალაიასგან ემუქრება.

Prisoner’s Mother Alleges Her Son Was Ruthlessly Beaten in Rustavi Prison Last Night Because He Blames Minister of Interior in Murder
Mother of the convicted Goderdzi Kiknadze, serving his term in Rustavi Prison # 6, informed Human Rights Center that last night prison personnel broke into her son’s cell and ruthlessly beat him. A stranger called the mother from the custody and informed her about it.
Goderdzi Kiknadze was convicted for murder 13 years ago and later he was sentenced to life imprisonment. Goderdzi Kiknadze, convicted for completely different crime, was charged for the murder of a prisoner.
The mother claims her son was innocent and Minister Bacho Akhalaia participated in the murder, which occurred 13 years ago. “My son kept silence for a long time; because he was afraid of being killed if he had said truth. Short time ago, he decided to tell the truth because he prefers to die than stay in prison for life. I am very scared! I have the only son and they are going to kill him!” the prisoner’s mother told HRC.
Human Rights Center’s lawyer Eka Kobesashvili defends the rights of Goderdzi Kiknadze. The prisoner’s mother and Eka Kobesashvili went to Rustavi Prison 6 in order to get information about Kiknadze’s health conditions on the place. Public Defender’s Office was also informed about and his monitor is trying to meet the prisoner.
Human Rights Center calls on the Georgian government to ensure the safety and security of Goderdzi Kiknadze’s life due to Georgian Minister of the Interior Bacho Akhalia’s threat on his life.