ბედუკაძე აცხადებს, რომ ხელჯოხით ერთ-ერთი გაუპატიურებისას, პატიმარი შემოაკვდათ
ბრიუსელიდან ჩართვისას „ობიექტივის“ ეთერში, ვლადიმერ ბედუკაძემ განაცხადა, რომ ერთ-ერთი წამებისას და გაუპატიურებისას, ახალაიას, ქარდავას და მუხაძეს ციხეში პატიმარი შემოაკვდათ. მან გარდაცვლილი პატიმრის გვარიც დაასახელა, რაზეც გადაცემის წამყვანმა პირდაპირ ეთერში ბოდიში მოიხადა.
ბედუკაძის განცხადებით, ციხეში წამების მსხვერპლი დაზვერვის ოფიცერი იყო და სამშობლოს ღალატის აღიარებას სთხოვდნენ.
„ძალიან მძიმე სათქმელია და განსაკუთრებით მძიმე მოსასმენია ეს მისი ოჯახის წევრებისთვის, მაგრამ მე ვადასტურებ, რომ ოფიცერი სწორედ წამების დროს შემოაკვდათ. ბაჩო ახალაიას და მეგის ქარდავას დავალებით, მას რეზინის ხელკეტით ალექსანდრე მუხაძე და ოლეგ ფაცაცია აუპატიურებდნენ. მზად ვარ, მათ ხელი დავადო და დავამტკიცო ის, რასაც ახლა ვამბობ. ამის დამადასტურებელი ვიდეომასალა ბაჩო ახალაიას სეიფში ინახება“, - განაცხადა ბედუკაძემ.
ვლადიმერ ბედუკაძე #8 საპყრობილის ყოფილი თანამშრომელია. ის წამების ფაქტების ჩანაწერს აკეთებდა. ბედუკაძემ საკუთარი განცხადების საფუძველზე დატოვა სამსახური. ის, ამჟამად, ძებნილია და ბრიუსელში იმყოფება. იგი ბელგიაში პოლიტიკურ თავშესაფარს ითხოვს.

Vladimer Bedukidze, during his skype interview from Brussels with the Obiektivi, said that one prisoner died when Akhalaia, Kardava and Mukhadze were torturing him. He also mentioned last name of the dead person and apologized to the family members for that.
According to Bedukidze, victim of torture was intelligence officer and they tortured him to compel to admit betrayal of the country.
“It is very hard to say and even harder for family members to hear it but I confirm that the officer died during torture. Aleksandre Mukhadze and Oleg Patsasia were raping him with truncheon as they were ordered to do so by Bacho Akhalaia and Megis Kardava. I am ready to confirm what I say. Video materials are kept in Akhalaia’s safe,” Bedukadze said.
Vladimer Bedukidze is former employee of prison number 8. He was recording torture facts. Bedukidze left position due to his decision. Right now he is wanted and is in Brussels. He requested political shelter in Belgium.