მოქალაქის პროტესტი „ნაციონალური მოძრაობის“ პლაკატთან დაკავშირებით
მოქალაქე თინა მიქელაძე აჭარის უმაღლეს საბჭოში „ნაციონალური მოძრაობის“ მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატის, რობერტ ჩხაიძის საარჩევნო პლაკატის შეცვლას ითხოვს. აღნიშნულ პლაკატზე თინა მიქელაძე მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატ ჩხაიძესა და სამ მოქალაქესთან ერთად ჩანს. თინა მიქელაძეს პლაკატის შეცვლის მოთხოვნა პატიმრების წამების ფაქტების ტელევიზიით გაშუქების შემდეგ გაუჩნდა.
„ტელევიზიით გაშუქებული პატიმრების წამების ამაზრენი კადრების შემდეგ, როგორც ქართველი, სამი შვილის დედა, აღარ მსურს „ნაციონალური მოძრაობის“ პლაკატზე ვიყო. ფოტოზე ჩემი ყოფნა არის ჩემი ოჯახის, ჩემი გვარის შეურაცხყოფა“, - აცხადებს თინა მიქელაძე.
პარტია „ნაციონალური მოძრაობის“ პრესსპიკერი და  ბათუმის საკრებულოს თავმჯდომარე გიორგი კირთაძე აცხადებს, რომ სააგიტაციო მასალა არ შეიცვლება: „ეს ქალბატონი იყო შეხვედრაზე მოსული მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატთან. ბუნებრივია, ის შეიძლებოდა მომხვდარიყო ფოტოგრაფის მიერ გადაღებულ კადრში და სამართლებრივად სრული უფლება გვქონდა, ნებისმიერი ფოტო გამოგვეყენებინა პლაკატისთვის. სამართლებრივად ჩვენ არ ვართ დანაშავენი და მიუხედავად მოთხოვნისა, არ ვაპირებთ პლაკატის შეცვლას“.

Citizen Protests National Movement’s Poster
Tina Mikeladze requested to change election poster of Robert Chkhaidze - majoritarian candidate of the National Movement in the Supreme Council of Adjara. Tina Mikeladze is pictured on the aforementioned poster with Chkhaidze and three other citizens. She does not wish to be on the post after shocking video-footage was aired by TV-companies.
“After those horrible footage on prisoners’ torture were aired, as a Georgian person, mother of three children I do not want to be on to poster of the National Movement. This degrades my family, my relatives,” Tina Mikeladze said.
Giorgi Kirtadze, National Movement’s spokesperson and chairman of the Batumi City Council stated that the agitation materials will not be changed: “This woman was at the meeting of majoritarian candidate. Naturally, she might be captured by photographer and we could use any of the photos for the poster. We have not breached the law and despite her request we are not going to change it.”