შსს-ს მასალაში კრიმინალად მოხსენიებული ლევან რევიშვილი "ნაციონალების" შეკრებებზე დადიოდა
შსს-ს აუდიოჩანაწერში კრიმინალურ ავტორიტეტად მოხსენიებული ლევან რევიშვილის მეზობლები ამ ინფორმაციით გაკვირვებულები არიან.
როგორც „ინტერპრესნიუსს“ ვარკეთილში მცხოვრები ლევან რევიშვილის მეზობლებმა განუცხადეს, მისი კრიმინალობის შესახებ ინფორმაცია არ აქვთ, თუმცა იციან, რომ რევიშვილი „ნაციონალური მოძრაობის“ შეკრებებზე დადიოდა.
ერთ-ერთი მეზობლის თქმით, რევიშვილი ხშირად ჩანს ტელეკადრებში გიგი უგულავასთან და „ნაციონალური მოძრაობის“ სხვა ლიდერებთან ერთად მოსახლეობასთან გამართული შეხვედრების დროს.
„მისი კრიმინალობა არავის სმენია. არაჩვეულებრივი ოჯახი ჰყავს. მისი მეუღლე მასწავლებელია“, - აცხადებენ მეზობლები.
ამასთან, ერთ-ერთი მეზობლის ეჭვობს, რომ შსს-ს მიერ გავრცელებულ მასალებში ლევან რევიშვილის ფოტო და ხმა, ნამდვილად რევიშვილს ეკუთვნოდეს.
26 სექტემბერს „ინტერპრესნიუსი“ ლევან რევიშვილის ოჯახის წევრებთან გასაუბრებას შეეცადა, თუმცა სახლის კარუ არავინ გააღო. ამასთან, მეზობლების თქმით, სახლთან რევიშვილის კუთვნილი „გოლფის“ ტიპის მანქანა იდგა.

A Criminal from the Materials Depicted by MIA Actively Attended Meetings of the National Movement
MIA released audio-materials where Levan Revishvili is declared to be a criminal. This information surprised his neighbors.
As Levan Revishvili’s neighbors in Varketili district of Tbilisi told Interpressnews they have never heard that Revishvili was a criminal. However, they definitely know that Revishvili actively participated in the assemblies of the National Movement.
One of his neighbors said they have often detected Levan Revishvili with Tbilisi city mayor Gigi Ugulava and other leaders of the National Movement in videos their meetings with population.
“Nobody has ever heard that he was criminal. He has an excellent family. His wife is a teacher”, the neighbors stated.
One of the neighbors doubts that there is really Levan Revishvili’s photo and voice in the video that MIA spread.
On September 26, Interpressnews tried to speak with Levan Revishvili’s family. Though, nobody opened the door. Neighbors stated Revishvili’s car was standing in the yard.