ელისო ჩაფიძე: „ტყიბულში საოლქო კომისიის თავმჯდომარე დიდი ზეწოლის ქვეშ იყო“
ტყიბულში მაჟორიტარულ არჩევნებს 1007 ხმით კოალიცია „ქართული ოცნება“ იგებს. ამის შესახებ „ინტერპრესნიუსს“ კოალიცია „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნების“ ტყიბულის მაჟორიტარობის კანდიდატმა ელისო ჩაფიძემ განუცხადა.
მისივე თქმით, ამ წუთებში ტყიბულის საოლქო კომისიაში შემაჯამებელი ოქმი დგება, რომელზეც ხელმოწერის შემდეგ მას გამარჯვება იურიდიულად გაუფორმდება.
როგორც ჩაფიძე აღნიშნავს, სულ 7700 ხმა მოიპოვა; ტყიბულის ქუჩებში კი მისი ამომრჩეველი უკვე გამარჯვებას ზეიმობს.
ელისო ჩაფიძის განცხადებით, დღეს დილიდან ასობით მისი მხარდამჭერი საოლქო კომისიის შენობასთან იყო შეკრებილი, რათა არჩევნების შედეგები დაეცვათ.
ჩაფიძის თქმით, საოლქო კომისიის თავმჯდომარე დიდი ზეწოლის ქვეშ იყო, კომისია საუბნო მონაცემებს არ აჯამებდა და შემაჯამებელ ოქმზე ხელმოწერა არ სურდათ.
„საოლქო კომისია საშინელი ზეწოლის ქვეშ იმყოფებოდა. პოლიცია აკონტროლებდა იქაურებს. ტყიბულის პოლიციის უფროსს, აკაკი ქათამაძეს დავალებული ჰქონდა ტყიბულში არჩევნების მოგება. ჩვენმა დამკვირვებლებმა მოისმინეს, რომ ის ისტერიულად გაჰყვიროდა: რა ვქნა, კი მაგრამ, რა ვუყო ოქმებსო. ახლა გადადებული აქვს 5 უბნის მონაცემი, სადაც მე მაქვს ყველაზე მაღალი მხარდაჭერა. კერძოდ, მე-5 და მე-8 უბანი. საინტერესოა, რომ ხმების ყველაზე მეტი რაოდენობა მივიღე ქუჩაზე, სადაც პავლე კუბლაშვილი ცხოვრობს. ამომრჩეველთა 75% იმ უბანზე, სადაც პავლე კუბლაშვილი ცხოვრობს, ჩემი მომხრეა. ისევე როგორც ჩემს მშობლიურ სოფელში, სადაც მას ეგონა, რომ შეძლო ადამიანების მოსყიდვა“, - დასძინა ჩაფიძემ.
ჩაფიძის მტკიცებით, 1 ოქტომბერს ტყიბულში გამოყენებული იყო არჩევნების გაყალბების ყველა მეთოდი - დაწყებული ადამიანების დაშინებიდან და დატერორებიდან, სახლში მივარდნით, #8 უბანთან იყო ცემის ფაქტიც. მისივე თქმით, „ნაციონალური მოძრაობის“ კოორდინატორები ადამიანებს კინოთეატრ „შაორთან“ ქუჩაში ურიგებდნენ ფულს; ეს ფაქტი დაფიქსირებულია. ხდებოდა სოფლის მოსახლეობისთვის თანხების დარიგება, არალეგალურად ხმების ყიდვა.

The coalition Georgian Dream gained 1007 votes more in majoritarian elections in Tkibuli. Eliso Chapidze-the majoritarian candidate of the coalition Bidzina Ivanishvili-Georgian Dream in Tkibuli told Interpressnews.
Eiso Chapidze added the final protocl was being drawn up in Tkibuli DEC. After the protocol is signed she will be legalized as a winner.
Chapidze clarified that she received 7700 votes; her supporters were already celebrating their victory in Tkibuli streets.
Elisi Chapidze stated that her hundreds of her supporters were at the DEC building from the morning. They wanted to protect the election results.
As Chapidze added the chairman of DEC was under pressure. The commission did not summarize the data from polling stations and they did not want to sign the final protocol.
“The DEC was under horrible pressure. Police was controlling the place. Akaki Katamadze-the head of Tkibuli police was ordered to win the elections in Tkibuli. Our observers heard how he was crying hysterically:”What can I do with protocols.” Now, he has got the data of five polling stations where I got the most votes. More precisely election stations #5 and #8. It is noteworthy that I got most votes in the street where Pavle Kublashvili lives. 75% of the voters from Pavle Kublashvili’s native street are my supporters like in my native village where he thought he could bribe people,” Chapidze added.
As Chapidze alleged all methods of election falsification were used in Tkibuli on October 1.  Forgers intimidated the people, terrorized them and run into their houses. There was even a fact of beating near the polling station #8. As Chapidze added National Movement coordinators distributed money to people in the street near Shaori cinema; this fact is shot. They distributed money to population and bought their votes illegally.