ზუგდიდში გამართულ "ქართული ოცნების" საპროტესტო აქციაზე გიორგი კოდუაც იმყოფებოდა
ზუგდიდში „ქართული ოცნების“ საპროტესტო აქციაზე კრიმინალური პოლიციის უფროსის ძმა, გიორგი კოდუაც იმყოფებოდა.
როგორც კოდუამ „ინტერპრესნიუსს“ განუცხადა, „ქართული ოცნების“ შეკრებას ის პირველ რიგში როგორც ზუგდიდელი ისე შეუერთდა, რადგან ხედავს, რომ მის გარშემომყოფებს, ახლობლებს, ნათესავებსა და თანამოქალაქეებს აქვთ ერთი განწყობა და ყველანი მხარს ირაკლი ალასანიას უჭერენ.
გარდა ამისა, გიორგი კოდუას თქმით, აქციაზე მისვლის მიზეზი იყო ის, რომ ირაკლი ალასანია მისი ახლო მეგობარია და, ამასთან, როგორც ბიზნესმენი, მომხრეა, რომ ქვეყანას ბიძინა ივანიშვილი და მისი გუნდი მართავდეს.
„მე ვარ ბიზნესმენი და არ მინდა, რომ ბიზნესში პოლიტიკა ერეოდეს, რაც პირადად ჩემს შემთხვევაში ნამდვილად მოხდა. ბოლო პერიოდში ჩემი საქმიანობა კარბელაშვილმა და ქობალიამ დასახელებული აბსურდული მიზეზების გამო მთლიანად დაბლოკეს და რეალურად ეს ჩემი გარკვეული განცხადებების გამო დასჯა იყო“, – აცხადებს გიორგი კოდუა.
მისივე თქმით, მისაღებია, რომ ხელისუფლებაში ბიძინა ივანიშვილის სახით მოვიდა პიროვნება, რომელსაც ბიზნესი ესმის და ეს ქართულ ბიზნესგარემოს წაადგება.

Giorgi Kodua- brother of the head of criminal police also attended Georgian Dream’s protest rally in Zugdidi.
As Kodua told Interpressnews first of all, he had joined the Georgian Dream as a Zugdidi resident. He saw that everybody around him, his relatives and his fellow citizens has one feeling –they all support Iraki Alasania.
Besides that, Kodua said Irakli Alasania is his close friend. Farthermore, he as a businessman prefers Bidzina Ivanishvili and his team to be in the government of the country.
“I am a businessman and do not want politicians to interfere in business. It really happened in my case. Karbelashvili and Kobalia have entirely blocked my business based on absurd reasons.  In fact they punished me for my statements”, - Giorgi Kodua said.
He added it is good that person like Bidzina Ivanishvili has come in office because he knows business and it will promote Georgian business greately.