საჩხერის აგრარული ბაზრის მოვაჭრეები კვლავ გაიფიცნენ
30 ოქტომბერს საჩხერის აგრარული ბაზრის თანამშრომლები კვლავ გაიფიცნენ. ისინი ბაზრის გაყიდვას და გაორმაგებულ გადასახადს აპროტესტებენ.
ამ პრობლემის მოგვარებისთვის მოვაჭრეებმა კოალიცია „ქართული ოცნების“  საჩხერის მაჟორიტარ დეპუტატს მანანა კობხიძეს მიმართეს. კობახიძე აგრარული ბაზრის ხელმძღვანელობას შეხვდა, მაგრამ - უშედეგოდ.
მოვაჭრეების თქმით, მას შემდეგ, რაც საჩხერის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი მანანა კობახიძეს ბაზრის ხელმძღვანელობას შეხვდა, სიტუაცია უფრო დაუმძიმდათ. ბაზრის დირექციამ მოვაჭრეებს ხელის მოსაწერად ახალი ხელშეკრულებები წარუდგინა, რაშიც გადასახადი თანხა არ იყო მითითებული. ხელის არმოწერის შემთხვევაში, ახალი მფლობელი მოვაჭრეებს ბაზრის ტერიტორიაზე არშეშვებით დაემუქრა.
საჩხერის აგრარული ბაზრის მოვაჭრეები ვარაუდობენ, რომ ხელმძღვანელობა მათ გადასახადს უმატებს და ახალი ხელშეკრულებაც ამიტომ არის ბუნდოვანი. ისინი ბაზრის სახელმწიფო საკუთრებაში დაბრუნებას ითხოვენ და საჩხერის მაჟორიტარ დეპუტატს სწორედ ამ პრობლემის მოგვარებისთვის მიმართეს.
მოვაჭრეებმა ანალოგიური განცხადებით  საჩხერის ახლადარჩეულ  გამგებელს ვანო გოშაძეს  მიმართეს. გამგებელმა მათ დახმარება აღუთქვა.

Traders of Sachkhere Agricultural Market on Strike
On October 30, employees of Sachkhere district agricultural market went on strike. They protested sold market and doubled taxes.
To resolve the problem the traders applied to Manana Kobakhidze, majoritarian MP of Sachkhere district from the Georgian Dream. Kobakhidze met the market administration members but in vain,
Traders said after Kobakhidze met the market administration members, their situation worsened. They received new contracts where tax-amount was not mentioned. Unless traders sign the contract, the new owner of the market threatened them not to allow them into the market territory.
The traders suppose the administration intends to increase their taxes and the new contracts are vague on that ground. They request to return the market to the state and applied the Sachkhere district MP to resolve this problem.
Traders also petitioned to the new governor of Sachkhere district Vano Goshadze who promised them to help.