ხონის საკრებულოს თავჯდომარის მოადგილემ „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ დატოვა
5 ნოემბერს ხონის საკრებულოს თავჯდომარის მოადგილემ რეზო ფარცხალაძემ „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ ოფიციალურად დატოვა. იგი ხონში წინასაარჩევნოდ განვითარებულ მოვლენებზე ალაპარაკადა.  პარტიიდან წამოსვლის მიზეზად არჩევნების პერიოდში ხონში მომხდარი ზეწოლის ფაქტები დაასახელა.
„არჩევნების პერიოდში „ნაციონალური მოძრაობის“ მიერ არაერთი დაშინების, მოსყიდვისა და გაყალბების ფაქტი დაფიქსირდა. თუმცა მე არ მქონდა საშუალება, ოჯახის წევრები საზღვარგარეთ გამეშვა და მათი იზოლირება, ამიტომაც არჩევნების პერიოდში აპოლიტიკური ვიყავი. ჩემს პროტესტს კი ნაციონალების პარტიულ ოფისში არმისვლით ვაფიქსირებდი“, - განაცხადა რეზო ფარცხალაძემ.
საკრებულოს თავჯდომარის მოადგილე წინასაარჩევნო კამპანიაში ფაქტიურად არ ერეოდა. ის არც „ქართულ ოცნებას“ უჭერდა მხარს. თუმცა მისი აპოლიტიკურობა, როგორც ამბობდნენ, კოალიციის მაჟორიტარი კანდიდატის ნიკა სანოძის და რეზო ფარჩხალაძის ახლო ურთიერთობით იყო განპირობებული.
„ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ წარმოამდგენლების განცხადებით კი, თუ ხონში არჩევნები არასწორად წარიმართა, ამაში დიდი წვლილი ფარცხალაძემაც შეიტანა.

On November 5, deputy chairman of the Khoni municipal board Rezo Partskhaladze officially left United National Movement. He started speaking about events that occurred before elections in Khoni. He clarified his decision was motivated by intimidation facts in Khoni before elections.
“During the election period many facts of intimidation, bribery and fabrication were observed by National Movement’s. However, I could not send my family abroad and isolate them from harassers; so I was apolitical during elections. I demonstrated my protest by not visiting National Movement’s office,” Rezo Partskhaladze said.
Deputy Chairman did not participate in the pre-election campaign at all. He did not support Georgian Dream either. However, people explained his apolitical behavior was connected with his friendship with Nika Sanodze, Georgian Dream’s majoritarian candidate in Khoni district.