ლტოლვილთა და განსახლების სამინისტროს წარმომადგენელი გორელოვკაში მცხოვრებ ეკომიგრანტებს შეხვდება
14 ნოემბერს humanrights.ge-ს  ოკუპირებული ტერიტორიებიდან იძულებით გადაადგილებულ პირთა, განსახლებისა და ლტოლვილთა სამინისტრო დაუკავშირდა. სამინისტროს პრესსამსახურმა მოგვაწოდა ინფორმაცია, რომ 15 ნოემბერს ნინოწმინდის რაიონ სოფელ გორელოვლაში სამინისტროს განსახლების სამმართველოს ხელმძღვანელი, გიორგი მაზმიშვილი ჩავა. მათი თქმით, მაზმიშვილი ეკომიგრანტების მდგომარეობას ადგილზე შეისწავლის და მზად არის, არსებულ სიტუაციაზე მოგვიანებით თავად მოგვაწოდოს ინფორმაცია.
შეგახსენებთ, რომ humanrights.ge ნინოწმინდის რაიონ სოფელ გორელოვკაში გასულ კვირას იმყოფებოდა. ლტოლვითა და განსახლების სამინისტროს მიმართ უკმაყოფილება სოფელში ჩასახლებულმა აჭარელმა ეკომიგრანტებმა გამოხატეს. ჩვენთან საუბარში, თითქმის ყველა ჩამოსახლებული ოჯახი აცხადებდა, რომ სამინისტრომ ვერ უზრუნველყო მათთვის საცხოვრებელი სახლების და სათიბი მიწების გადაცემა. ეკომიგრატები სამინისტროს ადგილობრივი წარმომადგენელს ნაზი დევაძეს კორუფციაში  ადანაშაულებდნენ. ეკომიგრანტების თქმით, დევაძე სახელმწიფოს მიერ ეკომიგრანტებისთვის შესყიდულ სახლებში მათ შესახლებისთვის ფულს სძალავს. ვრცლად, იხ. humanrights.ge-ს რეპორტაჟი - „აჭარელი ეკომიგრანტები ლტოლვილთა და განსახლების სამინისტროს წინააღმდეგ“.
ჩვენთან სატელეფონო საუბარში გორელოვკაში მცხოვრები ეკომიგრანტები აცხადებენ, რომ გეგმავენ დახმარებისთვის პროკურატურასაც მიმართონ. ხოლო სამინისტროსგან, პირველ რიგში, გიორგი მაზმიშვილისა და ნაზი დევაძის თანამდებობებიდან განთავისუფლებას ითხოვენ.

Representative of the Ministry of IDPs from Occupied Territories, Refugees and Accommodation to Meet Eco-Migrants in Gorelovka
On November 14, Ministry of IDPs from Occupied Territories, Refugees and Accommodation got in touch with humanrights.ge. The press-center informed that head of accommodation department at the Ministry Giorgi Mazmishvili intended to visit Gorelovka village in Ninotsminda district on November 15. He said Mazmishvili will study the eco-migrants problems at the place and is ready to personally update humanrights.ge with the situation there.
Humanrights.ge visited Gorelovka village last week. Eco-migrants from Adjara resettled there by the Ministry complained about the activities of the ministry. Almost every family said that ministry could not give them houses and pastures as they had promised. Eco-migrants blame local representative of the ministry Devadze in extorting money from them for the houses the ministry had purchased for eco-migrants. See full reportage from the village on humanrights.ge: Eco-Migrants from Adjara VS Ministry of Refugees and Accommodation.
Eco-migrants living in Gorelovka told us on the phone that they are going to appeal to prosecutor’s office for help. As for ministry, they demand resignation of Giorgi Mazmishvili and Nazi Devadze from their positions.