გურიას ისევ ძველი კადრები მართავენ
არასამთავრობო ორგანიზაციის - „ჩვენ ვირჩევთ სამართალს“ ერთ-ერთი ლიდერი და ოზურგეთის საკრებულოს დეპუტატი ლელა ნაცვალაძე შსს გურიის სამხარეო მთავარ სამმართველოში ძველი კადრების დარჩენას აპროტესტებს. ამ თემაზე  მოწყობილ პრესკონფერენცია ლელა ნაცვალაძემ განაცხადა, რომ საპარლამენტო არჩევნების შემდეგ, ოზურგეთში არაფერი შეცვლილა და საკადრო ცვლილებები არ გახორციელებულა.
„ოზურგეთელი ჩინოვნიკები სოფელ-სოფელ, რესტორან-რესტორან თანამდებობებზე დარჩენას აღნიშნავენ. ეს განწყობა ადგილობრივ პოლიციელებსაც გადაედო. მინდა მათ შევახსენო, რომ 2011 წლის 26 მაისს, ღამით, მომიტინგეთა სასტიკ დარბევაში მონაწილეობდნენ; სატელიტური ანტენების დადგმის გამო, პოლიციაში დაკითხვებზე იბარებდნენ მოქალაქეებს; 31 სექტემბერს ურეკავდნენ „ქართული ოცნების“ აქტივისტებს და 2 ოქტომბერს იბარებდნენ დაკითხვაზე... ხალხს, რომელსაც ისინი წინასაარჩევნოდ აშანტაჟებდნენ, აშინებდნენ და ემუქრებოდნენ, არ სურს, რომ ისინი ისევ თანამდებობაზე იხილოს. ოზურგეთში რამაზ ნიკოლაიშვილი არ ჩანს, თორემ ის ადამიანები, რომლებიც მის გვერდით იდგნენ, კვლავ თანამდებობაზე არიან და ისევ ცუდ საქმეებს აკეთებენ“, - განაცხადა ლელა ნაცვალაძემ.
მისივე თქმით, ისევ ძველი დრო რომ არ დაბრუნდეს, აუცილებელია, ასეთ თემებზე არასამთავრობო ორგანიზაციებმა ხმა ამოიღონ: „ის ქმედებები, რასაც არჩევნების დროს, „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ მხარდასაჭერად აკეთებდა მიხეილ სააკაშვილის ხელისუფლება, დასაგმობია. არადა, საპირისპირო ხდება - სისტემაში კვლავ ძველი კადრები რჩებიან. მაგალითად, გურიაში ბაჩო ახალაის კადრები არიან ისევ თანამდებობებზე. ეს პრესკონფერენცია იმისთვის ჩავატარეთ, რომ ყველამ კარგად გაიგოს, ხალხს სჭირდება ცვლილება და ამ ცვლილებებში შედის ძველი კადრების წასვლა“.

A leader of the nongovernmental organization “We Prefer Justice” and member of Ozurgeti municipal board Lela Natsvaladze protests that old personnel still work in the Guria regional main department of MIA. Lela Natsvaladze said at the press-conference that nothing was changed in Ozurgeti after parliamentary elections and personnel changes did not take place in local governmental agencies.
“Senior officials of Ozurgeti district government celebrate their stay in high positions. Local police officers are also happy with it. I would like to remind them that they participated in the brutal dispersal of demonstrators at night to May 26, 2011; they summoned citizens to police for having installed satellite antennas; on September 31, they were calling activists of the Georgian Dream and summoned them to interrogation on October 2…people, whom they blackmailed, threatened and intimidated before elections, do not wish them to see on high positions again. Ramaz Nikolaishvili has not appeared in Ozurgeti, but other people, who supported him, still occupy high positions and do nasty things,” Lela Natsvaladze said.
She said the old time shall not return; nongovernmental organizations shall protest it. “We should condemn what Mikheil Saakashvili’s government did before elections to support United National Movement in the elections. However, everything happens in the opposite – old personnel remain in the system. For example, protégés of Bacho Akhalaia still occupy high positions in Guria. We held this press-conference to inform everybody that people need changes and it means dismissal of old staff from local governmental agencies.”