საპარლამენტო უმრავლესობა საარჩევნო კანონში ცვლილებას გეგმავს
21 ნოემბერს პარლამენტის ადამიანის უფლებათა და იურიდიული კომიტეტების გაერთიანებულ სხდომაზე საარჩევნო კოდექსში ცვლილებებთან დაკავშირებით კანონპროექტი განიხილეს. კანონპროექტი, რომლის ავტორი საპარლამენტო უმრავლესობაა, გამოთავისუფლებულ მაჟორიტარულ ოლქებში შუალედური არჩევნების წელიწადში ორჯერ ჩატარებას გულისხმობს.
უმრავლესობის განმარტებით: „საარჩევნო კოდექსში ცვლილება 129-ე მუხლს ეხება და ის ამომრჩეველზე ზრუნვით არის განპირობებული. კერძოდ: ამომრჩეველი  წარმომადგენლის გარეშე დიდი ხნით არ უნდა დარჩეს. მაჟორიტარულ ოლქებში შუალედური არჩევნები წელიწადში ორჯერ - აპრილსა და ოქტომბერში უნდა ჩატარდეს“.
კანონპროექტს მხარს არ უჭერს საპარლამენტო უმცირესობა, რომელიც ფიქრობს, რომ არჩევნების წელიწადში ორჯერ ჩატარება ზედმეტ ხარჯებთანაა დაკავშირებული და იგი საქართველოს ბიუჯეტზე უარყოფითად აისახება. მათი აზრით, არჩევნების თარიღი განსაზღვრულია კონსტიტუციით და ახლა საარჩევნო კოდექსში ცვლილებების შეტანა პოლიტიკური მოტივით არის განპირობებული.

Parliamentary Majority Intends Amendments of the Election Law
On November 21, draft-amendments to the election code were discussed at the joint session of the human rights and legal committees of the parliament. The draft-law, initiated by the parliamentary majority, intends to hold two interim elections per year in the majoritarian districts which remained without MPs.
Majority clarified: “Amendments will be introduced to Article 129 of the Election Code and the purpose is to protect voters’ interests. Namely, voters shall not remain without representatives in the legislative body for a long time. Interim elections shall take place twice per year – in April and in October.”
Parliamentary minority does not support the draft-law; they think two elections in a year will cost expensive and it will negatively impact state budget. They think, the Constitution fixes the Election Day and introduction of new amendments to the election code has political motives.