მაია მიმინოშვილი ზესტაფონში პედაგოგებს შეხვდა
6 დეკემბერს ეროვნული საგამოცდო ცენტრის ხელმძღვანელი მაია მიმინოშვილი ზესტაფონში სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდა. პედაგოგებთან  შეხვედრაზე მან  განათლების სისტემაში არსებულ პრობლემებზე და სამომავლო გეგმებზე ესაუბრა.
„მე ვპირდები ყველა პედაგოგს, რომ შემდეგი ნაბიჯები, რაც დაიგეგმება განათლების სფეროში, იქნება მათთან შეთანხმებული. ხოლო მე, ამ შემთხვევაში, ვითამაშებ შუამავლის როლს და რაც ამ შეხვედრაზე ვისაუბრეთ, ყველა დეტალს დაწვრილებით მივაწოდებ განათლების სამინისტროს შესაბამის პირებს, როს შემდეგაც ოპერატიულად და ეფექტურად მოგვარდება“, - განაცხადა მაია მიმინოშვილმა.
პედაგოგებისთვის საინტერესო თემა სასერთიფიკატო გამოცდები იყო. თუმცა შეხვედრაზე   ეროვნული საგამოცდო ცენტრის ხელმძღვანელმა განაცხადა, რომ 2013 წელს საგამოცდო ცვლილებები არ იგეგმება, მაგრამ შემდეგი წლისთვის ეს საკითხი აუცილებლად გადაიხედება.

Maya Miminoshvili Met Teachers in Zestaponi
On December 6, head of National Education Center Maya Miminoshvili paid working visit to Zestaponi. She spoke about problems and future plans in the education system during her meeting with local teachers.
“I promise every teacher that every future steps planned in the education system will be agreed with them. In this case I will act as a mediator and will provide corresponding officials of the ministry about the issues which we discussed here. Afterwards, those problems will be operatively and effectively resolved,” Maya Miminoshvili said.
Teachers were particularly curious about certificate exams. However, Miminoshvili told that changes are not planned in the exams in 2013 but they will revise it for the following year.