ვანის მაჟორიტარ დეპუტატს პროკურატურაში იბარებენ
ვანის მაჟორიტარი დეპუტატი პაატა ლეჟავა პროკურატურაში დაკითხვაზე დაიბარეს,  მაგრამ იგი უწყებაში მისვლას არ აპირებს.
პროკურატურა ლეჟავას დაკითხვას „ნაციონალური მოძრაობის“ ვანის ოფისში  ადგილობრივი  ბიზნესმენის, მამუკა შარაშენიძის ცემასთან დაკავშირებით გეგმავს.
ლეჟავას თქმით, არჩევნებამდე სამი დღით ადრე, როდესაც ბიზნესმენი სცემეს, იგი ოფისში არ იმყოფებოდა. სასამართლოს მიერ  საბოლოო განაჩენის გამოტანამდე კი პაატა ლეჟავა და ვანის გამგებელი დავით კაკაბაძე თავისუფლებას გირაოს საფუძველზე ინარჩუნებენ.
პაატა ლეჟავას თქმით, ის პროკურატურაში გამოცხადებას იმიტომ არ აპირებს, რომ  ხელისუფლება მას და დავით კაკაბაძეს პოლიტიკური ნიშნით დევნის.

Vani majoritarian MP Paata Lezhava was summoned to prosecutor’s office for interrogation but he is not going to go there.
Prosecutor’s office intends to question Lezhava with regard to the physical assault of businessman Mamuka Sharashenidze in the Vani office of the National Movement.
Lezhava said three days before the Election Day, when businessman was assaulted, he was not in the office. Before the court passes final verdict, MP Paata Lezhava and Vani district governor Davit Kakabadze are free under bail.
Paata Lezhava said he is not going to appear at the prosecutor’s office because government is persecuting him and Davit Kakabadze on political ground.