საჩხერის საკრებულოს თანამშრომლებმა საპრემიო თანხებზე უარი განაცხადეს
19 დეკემბერს საჩხერის  საკრებულოს სხდომაზე  2013 წლის ბიუჯეტი საჯაროდ განიხილეს. ამის შესახებ ინფორმაცია საკრებულომ რამდენიმე დღით ადრე გაავრცელა, რადგან ბიუჯეტის ფორმირებაში ხალხის აზრი მაქსიმალურად გაეთვალისწინებიათ.
სხდომაზე ბიუჯეტის წინა პროექტში ცვლილებები შევიდა, რაც ორგანიზაციებს შორის თანხების პრიორიტეტების მიხედვით გადანაწილებას შეეხო.
„მუნიციპალიტეტში გვყავს შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ბავშვები და ასევე ონკოდაავადებულები. არის ოჯახები, რომლებსაც სოციალური პრობლემები აქვთ და ჩვენ სწორედ ამ ბიუჯეტში ყველა ეს საკითხი გვინდა, გავითვალისწინოთ.  შეიძლება ითქვას, საჩხერის მუნიციპალიტეტის 2013წლის ბიუჯეტი სოციალური სოციალური პაკეტით იქნება დატვირთული“, - განაცხადა საკრებულოს თავჯდომარემ ინგა ზამბახიძემ.
სოციალური სფეროს დაფინანსების გაზრდის გამო საჩხერის საკრებულოს თანამშრომლებმა საპრემიო თანხებზე უარი განაცხადეს და საკუთარი ხარჯებიც შეამცირეს.

Employees of Sachkhere District Administration Not To Receive Bonuses
On December 19, the district budget for 2013 was publicly discussed at the session of the municipal board. The board had disseminated information about planned discussion several days before in order to maximally invite public opinion to the discussion of next year budget.
Amendments about priorities of money distribution between organizations were introduced to the draft-project.
“Disabled children and people sick with cancer live in the district. There are families with social problems and we want to reflect all these problems in the budget. We can state now that social packet will play leading part in the 2013 budget of Sachkhere district,” said Inga Zambakhidze, chairwoman of the municipal board.
Employees of Sachkhere municipal board refused to receive bonuses and reduced their expenses in order to increase the funding of social projects.