იურისტის ვაკანსია ადამიანის უფლებათა ცენტრში
სასამართლო მონიტორინგის პროექტის ფარგლებში ადამიანის უფლებათა ცენტრი აცხადებს ვაკანსიას იურისტის პოზიციაზე თბილისში. იურისტი იმუშავებს სრულ განაკვეთზე პროექტის დირექტორის ხელმძღვანელობის ქვეშ.
ძირითადი მოვალეობებია:
• შერჩეული სასამართლო პროცესების მონიტორინგი და ანგარიშების მომზადება, რომლებშიც წარმოდგენილი იქნება შეფასება და ანალიზი, რამდენად დაიცვა სასამართლომ საერთაშორისო და ეროვნული კანონმდებლობით განმტკიცებული სამართლიანი სასამართლოს პრინციპები
• მონიტორინგისათვის შერჩეული საქმეების შესწავლა; საქმის მასალების მოპოვება სასამართლოსადმი მიმართვის, ასევე საქმეში ჩართულ პირებთან კომუნიკაციის გზით
• კონსულტაციების გაწევა პროექტში ჩართული ჟურნალისტისათვის, რომელიც მოამზადებს სტატიებს სასამართლო პროცესებთან დაკავშირებით
• ბაკალავრის ან მაგისტრის ხარისხი სისხლის სამართლის მიმართულებით
• იურიდიული პრაქტიკის მინიმუმ 2-წლიანი გამოცდილება სისხლის სამართლის მიმართულებით
• ადამიანის უფლებათა საერთაშორისო სამართლის ძირითადი დოკუმენტების კარგი ცოდნა
• ინგლისური და ქართული ენების კარგი ცოდნა
ანაზღაურება:  450 $
აპლიკანტებმა უნდა გააგზავნონ ქვემოთ ჩამოთვლილი დოკუმენტები შემდეგ მისამართზე: hridc@hridc.org
• სამოტივაციო წერილი, სადაც მოკლედ მიუთითებთ თქვენს კვალიფიკაციას და განმარტავთ, თუ რატომ ხართ დაინტერესებული ადამიანის უფლებათა ცენტრში მუშაობით.
• ორი სარეკომენდაციო წერილი
არასრულად შემოტანილი დოკუმენტები არ განიხილება. გთხოვთ, ელ-ფოსტის თემის “subject” ველში მიუთითოთ „იურისტი - ვაკანსია“. განაცხადის შემოტანის ბოლო ვადაა 2013 წლის 25 იანვარი. ორგანიზაცია მხოლოდ შერჩეულ კანდიდატებს დაუკავშირდება.

Vacancy of Lawyer in Human Rights Center
Within the framework of its trial monitoring project, the Human Rights Center announces the opening of a lawyer position in its Tbilisi office. The lawyer will work full time under the leadership of the project coordinator.
• Monitoring selected trials and preparing reports to assess whether the court complied with principles of fair trial as guaranteed by Georgian and international law
• Studying cases selected for monitoring; obtaining case material through correspondence with the court as well as by communicating with the individuals directly involved in the case
• Consulting with journalists who will write articles regarding the selected court trials
Qualifications:
• Bachelor’s or master’s degree with specialization in criminal law
• At least two years of criminal law practice
• Familiarity with main international human rights documents
• Good knowledge of English and Georgian
Salary: $450
• Two letters of recommendation
Incomplete documents will not be considered. Please indicate “lawyer—vacancy” in subject line. The deadline for submission of the application is January 25th, 2013. The organization will only contact selected candidates.