არგვეთას მოსახლეობა გზის გადაკეტვით იმუქრება
ზესტაფონის რაიონის სოფელ არგვეთის მოსახლეობა ზესტაფონი ქუთაისის საავტომობილო გზის გადაკეტვით იმუქრება. ისინი სოფელში მძიმე ეკოლოგიურ მდგომარეობას აპროტესტებენ და ახალი ხელისუფლებისგან შესაბამის რეაგირებას ითხოვენ. არსებული პრობლემის გამომწვევ მიზეზად ფეროშენადნობთა ქარხანას ასახელებენ.
„მდგომარეობა საგანგაშოა არა მარტო ჩვენს სოფელში არამედ მთლიანად ზესტაფონში. ბინძურდება ჰაერი, ნიადაგი, წყალი და, რაც მთავარია, ჩვენი ჯანმრთელობა“, -აცხადებს სოფელ არგვეთის მოსახლეობა.
სოფლის მოსახლეობას ზესტაფონის საკრებულოს წევრი კახა შავგულიძე შეხვდა და მათ პრობლემებს გაეცნო. მისი განცხადებით, პრობლემა მართლაც მძიმეა და სასწრაფო გადაწყვეტას საჭიროებს.
პრობლემის უახლოეს დღეებში მოუგვარებლობის შემთხვევაში სოფელ არგვეთას მოსახლეობა საავტომობილო გზის გადაკეტვას გეგმავს.

Argveta Population Threats with Blocking the Road
Population of Argveta village in Zestaponi district threats with blocking the Zestaponi-Kutaisi motorway. They protest hard ecological conditions in the village and request attention from the new government. They say the problem is caused by the Ferroalloy Factory, which is located in the area.
“Situation is alarming not only in our village but in Zestaponi district. Air, soil, water and out health are polluted,” Argveti population claims.
Member of the Zestaponi municipal board Kakha Shavgulidze met villagers and heard their problems. He said the problem is serious and shall be immediately resolved.