ზესტაფონის მაჟორიტარს ზეწოლაში ადანაშაულებენ
ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის მაჟორიტარი დეპუტატი  ადმინისტრაციული სამსახურის უფროსმა ზეწოლაში დაადანაშაულა. ამის შესახებ, ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციული სამსახურის უფროსმა ნატალია სამთელაძემ 30 იანვარს, ქუთაისში სახალხო დამცველის ოფისში ისაუბრა.
სამთელაძის თქმით, ახალი გამგებლის დანიშვნის შემდეგ, სამსახურიდან 15 ადამიანი გათავისუფლდა და ამ საქმეში თავად მაჟორიტარი გოგი ქავთარაძე იყო ჩართული.
„ქავთარაძემ მითხრა, რომ თუ ჩემი ნებით არ დავწერდი განცხადებას, ამას თვითონ გააკეთებდნენ.  მე არ ვწერ განცხადებას, რადგან ჩემი გათავისუფლების მიზეზს ვერ მისაბუთებენ. “ - ამბობს ნატალია სამთელაძე.
სახალხო დამცველის ქუთაისის ოფისში ამ კონკრეტულ საკითხზე კომენტარი არ გაუკეთებიათ. ისინი აცხადებენ, რომ საქმეს შეისწავლიან და განცხადებას ამის მერე გააკეთებენ.  თუმცა, როგროც სახალხო დამცველის ოფისში განმარტეს, ზოგადად, კანონმდებლობის მიხდევით, თვითმმართველობა დამოუკიდებელი ორგანო უნდა იყოს და მის საქმიანობაში ჩარევის უფლება დეპუტატებს არ აქვთ.

Head of administration service office blames Zestaponi district majoritarian MP in oppression. On January 30, Natalia Samteladze applied to the Public Defender’s Kutaisi office with this problem.
Samteladze said after the new district governor was elected, 15 people were fired from the administration and MP Gogi Kavtaradze personally participated in this process.
“Kavtaradze told me unless I wrote resignation letter myself, they would do it. I am not writing the resignation application because they cannot explain the reason of my dismissal,” said Natalia Samteladze.
Representatives of the Public Defender’s Kutaisi office refused to comment on the fact before they study the issue. However, according to their clarification, in accordance to the legislation, self-government is an independent agency and MPs do not have right to interfere in their activities.