დავით ადეიშვილის სასამართლო სხდომა გადაიდო
თელავის რაიონულ სასამართლოში ზურაბ ადეიშვილის ძმის, დავით ადეიშვილის საქმესთან დაკავშირებით მორიგი პროცესი უნდა გამართულიყო, თუმცა მოწმეების გამოუცხადებლობის გამო მოსამართლემ სხდომა გადადო.  როგორც ბრალდებულის ადვოკატი გოჩა თედიაშვილი აცხადებს, მისი დაცვის ქვეშ მყოფი დანაშაულს არ აღიარებს და უარს ამბობს საპროცესო გარიგებაზე, რადგან თვლის, რომ ეს არის მის წინააღმდეგ  პოლიტიკური ანგარიშწორება. მისივე თქმით, იგი აუცილებლად მოიგებს ამ პროცესს და ამის შემდეგ საქართველოშიც დაბრუნდება.
შეგახსენებთ, რომ იუსტიციის ყოფილი მინისტრის ზურაბ ადეიშვილის ძმას დავით ადეიშვილს  ბრალი სამსახურებრივი უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენებაში ედება. ის ამჟამად ძებნაში იმყოფება.
პროკურატურის ინფორმაციით, 2005 წელს, კახეთის გუბერნატორის მოადგილედ მუშაობისას, დავით ადეიშვილმა აიძულა თელავის ბაზრის მესაკუთრეები, წილი  ვინმე ჯაბრაილ ხანგოშვილის სასარგებლოდ დაეთმოთ. ბრალდებულს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა დაუსწრებლად აქვს შეფარდებული.

Trial on Davit Adeishvili’s Case Postponed
A trial on Davit Adeishvili’s case was scheduled at Telavi District Court but judge postponed it because witnesses did not appear to the court; Davit Adeishvili is brother of Zurab Adeishvili, former minister of justice of Georgia. According to Adeishvili’s lawyer Gocha Tediashvili, his client does not plead guilty and is against plea-agreement because he belives it is political revenge against him. As he says, he will win the process for sure and afterwards he will return to Georgia.
His brother Zurab Adeishvili is accused of the abuse of professional authority and is sought by law enforcement bodies.
According to the Prosecutor’s Office, in 2005, when Davit Adeishvili was Kakheti region deputy governor he compelled owners of the Telavi market to give share to Jabrail Khangoshvili. The accused was sent to imprisonment in absentia.