მელორ ვაჩნაძე: „ღარიბაშვილი ხარკს მახდევინებს, საქართველოში რომ ვცხოვრობ“
29 მარტს გურჯაანის სასამართლომ ყოფილი პოლიტპატიმარი მელორ ვაჩნაძე ადმინისტრაციულ სამართალდამრღვევად სცნო და 400 ლარიანი ჯარიმა დააკისრა. მას ბრალი 173–ე მუხლით ჰქონდა წაყენებული, რაც 90 დღემდე თავისუფლების აღკვეთას ან 400 ლარიან ჯარიმას ითვალისწინებდა.
ვაჩნაძე 28 მარტს საღამოს, ლაგოდეხის რაიონის სოფელ ბაისუბანში დააკავეს. ამ ფაქტს ესწრებოდა ლაგოდეხის პოლიციის  უფროსი გიორგი კლიმიაშვილი. როგორც მან სასამართლო პროცეზე განაცხადა ვაჩნაძე მისი და პოლიციის სხვა თანამშრომლების მიმართ საკმაოდ აგრესიული იყო, აგინებდა და მათ მოთხოვნებს არ ემორჩილებოდა.
ვაჩნაძემ  ბრალდება უარყო. მისი თქმით, ეს იყო წინასწარ დაგეგმილი პროვოკაცია და  ეს ფაქტი უკავშირდება 14  მარტს ირაკლი ღარიბაშვილის მიერ გაკეთებულ განცხადებას .
„ბოლო ორი კვირის მანძილზე უკვე 2000 ლარის ჯარიმები დამიწერეს. ღარიბაშვილი ხარკს მახდევინებს საქართველოში რომ ვცხოვრობ“, – აღნიშნა ბრალდებულმა ჩვენთან საუბარში.
შეგახსენებთ, რომ 14 მარტს ირაკლი ღარიბაშვილის განცხადებით, იგი არ იყო მომხრე 8 თებერვლის ამბების შემდეგ მელორ ვაჩნაძე სასამართლოს 100 ლარის სანაცვლოდ გაეთავისუფლებინა.

Melor Vachnadze: “Garibashvili makes me pay fee for living in Georgia”
On March 29, Gurjaani district court found former political prisoner Melor Vachnadze guilty under Administrative Law and fined with 400 lari. He was charged under Article 173 that envisages 90-day imprisonment or 400 lari fine.
In the evening of March 28, Vachnadze was arrested in Baisubani village of Lagodekhi district. District chief police officer Giorgi Klimiashvili attended this fact and later stated at the trial that Vachnadze was too aggressive towards him and other police officers; he was cursing them and did not obey their demands.
Vachnadze denied the accusation and said it was preliminarily staged provocation and it was connected with Garibashvili’s March 14statement.
“They have imposed almost 2000 lari on me for the last two weeks. Apparently, Garibashvili makes me pay a fee for living in Georgia,” Vachnadze said.
On March 14, Irakli Garibashvili said he did not support the idea to release Melor Vachnadze from prison under bail of 100 lari after the incidents of February 8.