ნიკა გვარამიას განცხადებით, დაკითხულმა მოწმეებმა მისი უდანაშაულობა დაადასტურეს
დაცვის მხარის განცხადებით,   იუსტიციისა და განათლების ყოფილი მინისტრის, ნიკა გვარამიას და ენერგეტიკის ყოფილი მინისტრის ალექსანდრე ხეთაგურის სასამართლო სხდომაზე დაიკითხული მოწმეების ჩვენებები არ ადასტურებენ მათი დაცვის ქვეშ მყოფთა ბრალეულობას.  ბრალდების მხარე კი, აცხადებს, რომ მათი მოწმეები სწორედ  ბრალდებულთა დანაშაულს ადასტურებენ.
11 აპრილს გამართულ სასამართლო სხდომაზე ნიკა გვარამიას, ალექსანდრე ხეთაგურის, კახაბერ დამენიას, დევი კანდელაკის, გიორგი ნემსიწვერიძისა, იზაბელა ქურთიძისა და აშოტ მამუკიანის საქმესთან დაკავშირებით  ბრალდების მხარის 5 მოწმე დაიკითხა.
სხდომაზე თავდაპირველად დაიკითხა „თელასის“ იურიდიული დეპარტამენტის ხელმძღვანელი დავით დოიჯაშვილი, რომელსაც „თელასსა“ და  შ.პ.ს. „L & M სერვისს” შორის დადებული  ხელშეკრულების შეხებ დაუსვეს კითხვები.   ბრალდების მხარის მტკიცებით, აღნიშნული ხელშეკრულება კანონდარღვევით იყო გაფორმებული და ფულის გათეთრებას ემსახურებოდა.
სხდომაზე ასევე დაიკითხა ორი მოწმე, რომელთაც განაცხადეს, რომ  საკუთარი სურვილით და ფინანსური მოგების მიღების მიზნით დააფუძნეს ფირმები, თუმცა შემდგომ არავითარი საქმიანობა არ უწარმოებიათ. აღსანიშნავია, რომ აღნიშნულ მოწმეებს ფირმების დარეგისტრირებაში ერთი და იგივე პიროვნება დაეხმარა. ბრალდების მხარის განცხადებით, მოგვიანებით  ამ ფირმებსა და „L & M სერვისს” შორის ფინანსური ხელშეკრულებები იყო გაფორმებული, თუმცა მფლობელები თავიანთ მონაწილეობას ამ საქმეში არ ადასტურებენ.
დაცვის მხარის თქმით, არცერთ მოწმეს რაიმე ღირებული ჩვენება არ მიუცია და მათი ჩვენებები არ ადასტურებს ყოფილი მაღალჩინოსნების ბრალეულობას.  ნიკა გვარამიას ადვოკატის, მამუკა ჭაბაშვილის განცხადებით,  მოწმეებს არავითარი ისეთი ფაქტობრივი გარემოების შესახებ არ უსაუბრიათ, რომელიც ბრალდებას რამენაირად მხარს დაუჭერდა.
„მოწმეებმა დაადასტურებს  მხოლოდ ის, რომ  ჩვენ არავითარი შემხებლობა და პირადი დაინტერესება ამ საქმესთან არა გვაქვს.  აბსოლიტურად  გამორიცხულია, რომ ამ ქმედებებში რაიმე სამართლადარღვევის ნიშნები ყოფილიყო. ეს იყო ჩვეულებრივი კონტრაქტი  და ეს კიდევ ერთხელ დადასტურდა  თვითონ   თელასის იურიდიული დეპარტამენტის ხელმძღვანელის მხრიდან და იმ ადამიანების მიერ, ვინც ამ საქმეში ტექნიკურად მონაწილეობას იღებდა.“ -  განაცხადა სასამართლო სხდომის დასრულების შემდეგ ნიკა გვარამიამ.
როგორც ბრალდების მხარე  აცხადებს, დაკითხული მოწმეები ადასტურებენ გარკვეულ დეტალებს დანაშაულთან დაკავშირებით. პროკურორის განცხადებით, მოწმეეთა ჩვენებები ადასტურებენ გარემოებებს, რომ არსებობს სამი ხელშეკრულება, რომელთა გაფორმებაც მომდინარეობს ერთი და იგივე პიროვნებისგან; ასევე, ერთ დღეს დაფუძნდა 3 ფირმა, რომელთა დაფუძნებაში მონაწილეობას ერთი და იგივე პიროვნება იღებდა და ეს მოხდა ნიკა გვარამიას დავალებით.
შეგახსენებთ, რომ ნიკა გვარამიას და მასთან ერთად ბრალდებულებს ცრუ მეწარმეობაში, განსაკუთრებით დიდი ოდენობის ქრთამის აღებაში, საგადასახადო დოკუმენტების გაყალბებაში,   ფულის გათეთრებასა და სამსახურებრივი უფლებამოსილების გადამეტებაში ედებათ ბრალი.

According to the defense side statement, testimonies of the witnesses, interrogated at the trial on the case of former Minister of Justice and Education Nika Gvaramia and former Minister of Energy Aleksandre Khetaguri, did not prove their guiltiness. The prosecutor claims those witnesses proved their guiltiness.
On April 11, prosecutor questioned five witnesses with regard to the case on Nika Gvaramia, Aleksandre Khetaguri, Kakhaber Damenia, Devi Kandelaki, Giorgi Nemsitsveradze, Izabela Kurtidze and Ashot Mamukiani at the trial.
Head of legal department of the JSC Telasi (Tbilisi electricity distribution company) Davit Doijashvili was the first to be interrogated at the hearing; he was questioned about the agreement signed between Telasi and Ltd L & M Service. The prosecutor claims this agreement was illegally signed for money laundering.
Two more witnesses were questioned at the trial who said they had founded companies based on their own wish to get financial profit; however, they did not do anything in those companies. It is noteworthy that one and the same person assisted all witnesses to register the aforementioned companies. The prosecutor claims that later those companies and L & M Service signed financial agreements though owners did not confirm their participation in it.
“The witnesses confirmed that we had no connection and personal interest in this deal. It is absolutely impossible to detect signs of crime in them. It was ordinary contract and the head of the legal department of Telasi and other persons too, who technically participated in this process, confirmed it once again,” Nika Gvaramia said after the trial.
The prosecutor claims the witnesses confirmed some details related with the crime. The prosecutor said the witnesses confirmed that there are three agreements, which were signed by one and the same person; besides that, those three companies were founded on one day and one person participated in its registration; everything was done based on Nika Gvaramia’s instructions.
Nika Gvaramia and other accused in the case were blamed in false entrepreneurship, taking particularly large amount of bribe, falsification of tax documents, money laundering and abuse of professional authority.